Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dershaneye gitmeden üniversite kazanılabilir mi?

Kesinlikle kazanılabilir. 2. Üniversitemi okuyorum...
 • Paylaş
Hali hazırda internet ortamından, kendini kasmadan, videolar ve keyifli çalışma programı ile başarılması mümkündür. Kpss için dershaneye yazıldım inanılmaz pişmanım gitmiyorum da kısacası bi işe yaramadı, evde kendi programımı uygulamaktayım 2 ay var sınava kendi kendime hızlandırılmış kurs bile yaptım o kadar yani... .
 • Paylaş
2

Şaman, Başarılar

sro, Teşekkürler

Kanımca insanın kendisiyle alakalı doğal olarak zekisindir bir dinler pir anlarsın ya da bir dinler iki dinler kafana girmez gider dershaneye para verir gene dinlersen gene kafana girmezse sorun sendedir . Adam olana çok bile diye bi deyim var lisedeki dersleri, hocaları adam yerine koysak milllet olarak sınıf atlarız.
 • Paylaş
1

Beril, lisedeki hocaların bir çoğu sağdan soldan toplanmış kişiler. bir tanıdığım bir ara müzik öğretmeniydi sonra ingilizce öğretmeni oldu en son sınıf öğretmeniydi.

Kazanılabilir ama test çözmeden kazanılabileceğini sanmam.
 • Paylaş
Ben akzanılabileceğine inananlardanım. Düzenli ve sistemli çalışma ile olur.
 • Paylaş
İnternet dünyasının hat safhaya ulaştığı şu dönemde kazanılabilir. Dershaneyi ayağımıza kadar getiriyor internet. Ücretli ücretsiz birbirinden kaliteli konu anlatım videoları var. Onları izleyip seçmiş olduğun içeriği kaliteli ve üniversite sınavına uygun kaynak kitaplarınla derece bile yapabilirsin.
 • Paylaş
Tabikide kazanılabilir dersaneye gitmeden dersaneye gidenlerden daha güzel bölümlerde okuyan çok kişiyi tanıyorum.
 • Paylaş
Dersane sana sadece çalışma disipilini sağlar ygs yi yazın bitirirsen çok rahat kazanırsın mat 1 için femin simetri yayınlarını al başla 3 kitaplık set hoca yokmuş gibi anlatıyor ve çok soru var içinde
 • Paylaş
Çok pişmanım dershaneye gittiğime evde daha iyi çalşırdım
 • Paylaş
Konular okulda iyi öğrenilmişse kendi çalışma azmine güveniyorsan kazanılır
 • Paylaş
Of course... .
 • Paylaş
Lise düzenini göre değişir o dediğin
 • Paylaş
Dershane sadece size zamanınızı doğru yönlendirmek bakımından fayda sağlar. Mali durumunuz yeterli değilse evde çalışarak çok rahatlıkla kazanırsınız.
Mali durumunuz var ama dershaneye gitmek istemiyorsanız evde çalışın zorlandığınız kısımlarda özel hocalardan ders alın. Yapılan son anketlere göre dershaneye giden öğrencilerin %62si dershaneyi bir dönemde bırakıp özel derse başlıyor.
 • Paylaş
Hayatim boyinca dershaneye gitmedim ve gitmeyi düşünmüyorum bakalim kazanabilecekmiyim . O zaman soruya kendimden ornekler vererek yanitlarim
 • Paylaş
Kanaatimce kazanılabilir. Çünkü her şey sende bitmekte. Eğer sen dershaneye gidip, ders çalışmazsan, isteksiz olup soruları çözmezsen dershaneye gitmenin bir anlamı olmaz. Ama eğer ki sen sen dershaneye gitmeyip düzenli olarak çalışırsan, bir takvim oluşturup anlayarak çalışırsan, istersen, azmedersen tabiki de üniversite kazanılabilir.
 • Paylaş
Günümüzde dershaneye gerek kalmadı.
Eğer mesele başarıyı arttırmak ise, konuları anlamakta güçlük çekiyorsan, hocalardan veya yakınlardan birebir özel yardım almak daha iyi. Dikkat ettiğim kadarıyla sınıflarda hocaya soru sormaktan çekiniyoruz, soru sorsak da diğerlerinin zamanını alıyoruz. O yüzden birebir eğitim biraz daha zaman kazandırır herkes için. Bir kuruma ayrıyetten kayıt olmak şu sıralar pek manâlı görünmüyor.

Açıklayayım;

Dershaneler neden çıkmıştı?
1- Üniversite'ye giriş sınavlarında sorulan sorular ve Lisede görülen eğitim arasında önemli farklar oluşmuştu
2- Dershanede eğitim koçluğu gibi teşvik edici bir durum varken lisede memuriyetliğini icra eden hocaların monotonluğu ve zamansızlığı vardı.

Hal böyle olunca dershaneler türedi ama bu eskiden böyleydi yakın zamanda bu durum değişti;

Dershanelerin zaman ve para kaybının yanında eğitimde çift düzenek getirmesinden ötürü şöyle bir çözüm düşünüldü; Lise eğitim müfredatına yerleştirilmiş birden fazla üniversiteye giriş sınavı düşünüldü. Böylece lisedeki müfredata uyumlu bir sınav sistemi ortaya çıktı. Yani lisedeki başarın aynı zamanda üniversiteye giriş sınavındaki başarın oluyor. Böylece ne dershanenin ne de dershaneye gidenin elinde bir koz kalmıyor. Zaten bundan dolayı dershanelerin kapatılıp özel okula dönüştürülmesi önerildi. Eğer dershaneleri bütünüyle kaldırsalardı Anadolu'ya ağ gibi yayılmış bu kuruluşlar ve binlerce çalışan mağdur olacaktı. Aslında halen mağdurlar olabillir fakat asıl mağduriyet eğitimde çift başlılık ve geçim sıkıntısı olanların dershanelerden faydalanamamasıydı. Neyse sonuç olarak dershanelerin eski niteliğini kaybettiği ve dershaneye gitmenin eskiden manâlı iken şimdi pek manâlı olmadığı görülüyor.
 • Paylaş
Kişiye ve bölüme göre değişir. Ben okuluma giderim, kendim testimi çözerim, anlarım diyorsanız neden olmasın... Ancak ben kendim o kadar yapamam birilerinin beni ittirmesi lazım okuldaki hocalarla da olmuyor derseniz dersaneye gitmelisiniz derim. Ancak bölüme göre de değişir eşit ağırlık ya da sayısalcıysanız bol bol test çözmelisiniz, bir sorunun cevabına giden bir çok farklı yok var, bir soruyu yapamadığınızda birisine danışmanız gerekir ve tek başınıza zor olacağına inanıyorum. Sözelci ya da dilciyseniz öğretmenin anlatmasından ziyade bir şeyleri ezberlemeniz, dinlemeniz, not almanız kısaca kendinizi geliştirmeniz gerekir ve dersane tabiki fark yaratabilir ancak çok fazla bir şey değiştireceğini düşünmüyorum.
 • Paylaş
Kazanılır , ve kazanan birçok arkadaşım var. Yaptıkları şey düzenli bir ders çalışma düzeni ve bilmedikleri konularda internetten video izleyerek üniversiteye gittiler.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1030 Görüntülenme19 Takipçi18 Yanıt

Konu Başlıkları