Bilmek istediğin her şeye ulaş

Derslere odaklanmayı kolaylaştıracak, dikkat dağınıklığını önleyecek ve daha iyi konsantre olmayı sağlayacak ilaç biliyor musunuz?

Eğer ciddi bir sorunun yoksa bunun için ilaç kullanmana gerek yok. ayrıca odaklanmayı sağlıyacak bir ilaç var mı onu da bilmiyorum ama hedeflerini düşünerek daha iyi konsantre olabilirsin sanırım
  • Paylaş
5

Serdar Akar, ben geçmişte baya sorunlar sıkıntılar yaşadım bunları atlatamıyom ve haliyle odaklanamıyom derslerdede başımı koyup yatıyom bunlardan kurtulmam için hangi ilacı önerirsin sen olsan ne yapardın ?

Çağla Doğru, benimde başımdan birçok sıkıntı geçmişti ama sıkıntı dediğimiz şeyi de biz insanlar üretiriz.o yüzden öncelikle olaylara bakış acını değiştir derim.bol bol kişisel gelişim kitapları oku ve bol bol müzik dinle(seni keyiflendiricek).ayrıca sana bir kitap tavsiye edicem bunu mutlaka okumalısın:Lynch Grabhorn-Kazanma Sanatı.eğer sıkıntılarından yine kurtulamazsan zamanının büyük birçoğunu anime izleyerek geçir yani ben öyle yapıyorum.son bir tavsiye gelecek ile ilgili hedeflerini canlı tut.sürekli ilerde ne yapıcağın ile ilgili hayaller kur ve geçmişi unut.dün bile geçmiştir senin için beynin hep geleceğe yönelik olsun.ayrıca unutma beyninden gereksiz şeyleri silmezsen beynin gerekli şeyleri siler.

Serdar Akar, çağla bu ediklerini yapıcam bunlar kulağıma küpe olsun bana çok faydalı bilgiler verdin sağol tsk. ederim hal hareket tavır duruş konuşma oturuşumu giyim kuşam kılık kıyafetimi nasıl düzelticem mesela bende dalga geçme zihniyeti var bi insanın eksik yanını bulsamda oradan dalga geçsem diye onları nasıl düzelticem Çağla lütfen yardımcı olurmusun ?

Çağla Doğru, Hergün 15-30 dk aynanın karşısına geç ve kendinle konuş.Delice bir yöntem gibi gelebilir ama birçok psikolog hastalarına bunun öneriyor.

Serdar Akar, özgüven artar öyle doğru söylüyon Çağla peki dikkat dağınıklığını önlemek derse odaklanmamı sağlamak için ne yapmalıyım

Benim tavsiyem ilaç almaman yönünde. Birçok ilaç var konsantre için ama hepsinin prospektüsünde yan etki olarak dikkat dağınıklığı yazar. Dersi sevmeye ve odaklanmaya çalış ancak bu şekilde konsantre olursun.
  • Paylaş
Balık yağı gibi alternatif tıp seçenekleri kolay ulaşılabilir olanı. Yok ciddi bir problemin varsa psikaytrdan yardım almalısın. Dikkatı toplamayı kolaylaştıran ilaçlar yazabilir. Bu ilaçların içinde en etkilisi (hatta tehlikeli bile olabilir) ritalin. Ama kırmızı reçete ile yazıldığı için ve doktorlar kolay kolay yazmadığı için ulaşımı çok zor.
  • Paylaş
3

Serdar Akar, senin bildiğin var mı sen olsan ne kullanırdın ??

Murat Katarci, Benim dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğum olduğu için sürekli psikiyatra gidiyorum. Onun verdiği ilaçları kullanıyorum

Serdar Akar, ne ilacı veriyor ?

Müzikle bi tedavisi var bunun onu araştır bence
  • Paylaş
1

Serdar Akar, benim bildiğim osmanlı zamanında darüşşifa vardı orada tedavi ediliyodu ama şimdi yok heralde

İlaç kullanılacak düzeyde dikkat eksikliğin var mı bilmiyorum ; yalnız ilaçtan önce hedeflerine odaklanıp çalışman gerektiğini kabullendiğin takdirde sorun kalmayacağını düşünüyorum... .
  • Paylaş
13

Serdar Akar, ben geçmişte baya sorunlar sıkıntılar yaşadım bunları atlatamıyom ve haliyle odaklanamıyom derslerdede başımı koyup yatıyom bunlardan kurtulmam için hangi ilacı önerirsin sen olsan ne yapardın ?

Fatmanur Şahin, okulunuzda psikolojik danışman varsa bence ona danışmalısın...

Serdar Akar, pskolojik danışmanlar soru sorup gönderiyo bişey yapmıyolar

Fatmanur Şahin, yani bu durumun için uzman bir kişinin yardımına ihtiyacın var ...

Serdar Akar, örnek verebilirmisin kime ??

Fatmanur Şahin, pdrci ya da psikolog yani...

Serdar Akar, sen pdr ci sin heralde öylemi ?

Fatmanur Şahin, pdr öğrencisiyim..

Serdar Akar, bana neler önerirsin sen benim yerimde olsan ne yapardın kendini benim yerime koysana ?

Fatmanur Şahin, okul psikolojik danısmanıyla görüşmenizi öneririm öncelikle ...

Serdar Akar, bütün pdr ciler dediki bana arkadaşların nasıl kişiler hep öyle diyolar

Fatmanur Şahin, demek ki sorunun ordan kaynaklandığını düşünüyorlar..bence sansını tekrar denemelisin

İlaç olup olmadığını bilmiyorum. Ama daha iyi odaklanabilmen için dikkatini dağıtacak şeylerden uzak durmalısın bence...
  • Paylaş
17

Serdar Akar, sen olsan hangi ilacı kullanırsın ?

Abdullah Numan, böyle şeyler ilaç kullanılarak çözülecek şeyler değil bence..

Serdar Akar, hmm. takviye ilaç olmalı ilaç vardır ama biz bilmiyoruzdur

Abdullah Numan, olabilir.. ama sen çalışmak istedikten sonra gerisi önemli değil.. yani benim için öyle..

Serdar Akar, yaa bide çalışma isteğide gelmiyo onun için soruyom

Abdullah Numan, o zaman biraz gez, dolaş kafanı dağıt daha sonra çalışmayı dene..

Serdar Akar, tamam bundan sonra böyle yapıcam daha başka tavsiyelerin var mı ?

Abdullah Numan, şimdilik yok.. başka sorunun varsa onuda halletmeye çalışalım.. :)

Serdar Akar, yaa ben kıza aşıktım çok seviyodum face de fake hesap açıp salih uçanın fotolarını koyup konuşmaya başladım ve o ben ateistim dedi bendende çok nefret ediyo ölmemi isteyecek kadar ben durmadan hep onu düşünüyom gece gündüz ve o yüzden hiçbişeye odaklanamıyom neredeyse kafayı yiyecek noktaya gelicem bi türlü kurtulamıyom zaten o yüzden boş düşünceler sıkıntılar vesveseler unutkanlık hiperaktivite başladı bende yardımcı olurmusun bu konuda

Abdullah Numan, o nasıl davranırsa sende öyle davran bence..

Serdar Akar, zaten nefret ediyom ondan onun yüzünden ne hallere düştüm yaa kurtulamıyom

Abdullah Numan, hoşlandığın şeyleri yap.. onu aklından çıkaracak şeyler yap.. kendine yeni bir de arkadaş bul..

Serdar Akar, daha başka ??

Abdullah Numan, başka boşver gitsin o..

Serdar Akar, keşke yapabilsem onu yaa yapamıyom

Abdullah Numan, yapacağn zaman gelir..

Serdar Akar, sağol tşk. :D

Böyle ilaçların çok da etkisi olduğunu düşünmüyorum ama sınava hazırlanırken beslenmemize dikkat edemediğimiz gerçeğini göz önüne alırsak bünyemizin zayıf düşmemesi için doktora danışarak vitamin takviyesi yapılabilir.
  • Paylaş
1

Serdar Akar, benim amacımda bilgisayar mühendisliğini kazanmak onun için çalışıyom sadece ailem için istiyom psikoterapi görsem geçmişteki sıkıntılardan kurtulurmuyum ?

Concerta, ritalin kırmızı reçete ile alınıyor. Psikiyatristle görüşebilirsin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2231 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt