Bilmek istediğin her şeye ulaş

Devexpress ASPxGridView PostBack sorununu nasıl çözebilirim?

Merhaba arkadaşlar, bir türlü çözüm sağlayamadım, kullanmış olduğum sayfadaki aspxgridview bir türlü post olmuyor, üzerinde update linki var tıklıyorum ve edit.aspx sayfasına gidiyorum, oradan gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra kaydet butonuna basıyorum ve Response.Redirect ile grişin oldugu sayfaya dönüyorum ancak yaptığım değişiklik yansımıyor taki ben sayfayı refresh yapıncaya kadar. Lütfen yardımcı olur musunuz?Düzenle
Benim anladığım kadarı ile bir "State" sorununuz var. DevExpress gibi external bir component kullandığınız için bu sorunuzun net cevabını DevExpress forumlarında bulmanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Ayrıca, benim tavsiyem DevExpress gibi external componentleri mecbur kalmadıkça kullanmayınız. Çünkü, bu tarz kaynaklar ve araçlar çok kapsamlıdır ve sadece sizin değil bir çok farklı ihtiyacın karşılanabilmesi için tasarlandıklarından dolayı ihtiyacınız olmayan ve hatta belki de hiç kullanmayacağınız bir dünya kod parçası barındırırlar. Bu sebeple de bir miktar performans sorunları vardır.

Bundan da öte bir başka dezavantajları dışa bağımlılık ve sorunlara müdahale edememektir. Şu an yaşadığınız gibi bir başka problemi çözümleyebilmek için kaynak kodlarını debug etme ihtiyacınız yanıtsız kalır. Dolayısıyla, dışa bağımlısınızdır ve onlar bu hatayı kapayana kadar sorun yaşarsınız, beklemekten başka çareniz kalmaz.

Bu sebeplerle bence mümkünse kendi kodunuzu geliştirin veya daha küçük dış kaynaklı kodları import edin. Bunu yaparken kodların açık olmasına da dikkat etmenizi öneririm.
  • Paylaş
Şöyle düşünelim. Mantıktan gidelim algoritma çıkartalım.
Her klavyeden bir harfe basıldıkça postback atacak. Bu öyle bir yorarki sunucuyu hem ziyaretçiye hem sunucuya yük biner. Bu yüzden biraz javascript katacağız kodumuza.
Algoritma şu olsun: Kişi klavyeden verisini girer: klavyeden elini çektikten 2 saniye sonra sunucuya post gönderilir. Böylelikle her karakterde post atılmaz. Bu yukardaki hem ziyaretçi hem sunucu problemini çözer.
en örnek kodu yazdım masterpage bakın bakalım: ormun bir id si olmalı. Ve MasterPAge.cs de bu forma action yönlendirilmeli. Post sorunu olmaması için.
Default içinde istenilen yerde updatepanel olabilir. Tetikleyiciye ancak birden fazla updatepanel varsa gerek duyun yoksa zaten kendisi halleder.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

418 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt