Bilmek istediğin her şeye ulaş

Devlet Memurları, özel olarak da öğretmenler İnternet'te siyasi yazılar yazabilir mi?

Devlet memurları gündeme ilişkin şahsi fikirlerini beyan edebilir mi? Bu fikirleri İnternet'te yayınlayabilir mi? Hukuki olarak bir yaptırımı var mıdır? Soruşturmaya sebebiyet verir mi?Düzenle
Merhaba,
Konuyla ilgili memurun bir siyasi partinin yararın veya zararına faaliyette bulunamayacağına dair Danıştay kararlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
kararara.com/forum/viewtopic.php? F=23&am. . .
  • Paylaş
Gündemle ilgili fikirlerinizi yazmanızın yasak olabileceğini düşünüyor musunuz? Tabii ki öyle bir yasa yok ama gündemle ilgili görüşlerinizi yazarken tabii ki mecburen iktidarı, hiç üstüne vazife değilken her şeye burnunu sokan uzunu, ülke cayır cayır yanarken uzunu eleştirenleri arayan MİT'i vb eleştirmeniz gerekecek. Eğer durumunuz buysa ve siz de karşı çıktığınız hükumetin devletinin kapısından nemalanıyorsanız yasa olmamasına rağmen yemek yediğiniz çanağa sıçmamanız lehinize olacaktır. Sonuçta muhtarlardan sonra kaymak amlarla da konuşan uzun mevzuatı bir kenara bırakın dedi. Yok değil de siz zaten davidson taraftarı, uzunun götünün kılı vb iseniz zaten yazdıklarınız rahatsızlık vermeyecektir.
  • Paylaş
Tabiki isterlerse yazarlar fakat kariyeri acısından endise duydukları icin cekinirler yazmazlar en azından bircoğu
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

97 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları