Bilmek istediğin her şeye ulaş

Devlet üniversitelerinin yemekhanelerindeki yemekleri ne kadar lezzetli ve sağlıklı buluyorsunuz?

Uludağ'da hiç fena değildi.Ama o kadar kişiye yemek veren bir yerde bulaşıkların nasıl yıkandığı ve yemeklerin ne şartlarda hazırlandığı insanı endişelendiriyor.Ama üniversitelerin yemekhaneleri belirli aralıklarla denetlenir bu yüzden dışarıda herhangi bir yerde yiyeceğiniz yemek ne kadar sağlıklıysa yemekhanede de öyledir.Hem de çok ucuzdur.Her zaman olmasa da bazen güzel yemekler çıkar.
  • Paylaş
Teknik Üniversiteden örnek vermek gerekirse. Yemekler ne lezzetli ne de sağlıklı. Çorbanın içine o kadar çok su ve un atılıyorki ne besin değeri kalıyor ne de tadı. Geçenlerde tavuk yedik, et komple pembeydi. Pişmeden gelmişti. Doyuyormusun diye sorarsanız, evet doyuyorum ama zorunluluktan.
  • Paylaş
Arada sırada da olsa haberlerde üniversite yemeklerinden zehirlenmeler duyuluyor. Üniversitede çıkan yemekler sağlık bakanlığından onaylu olur. Standartlara uyulduğu sürece yemekler sağlıklı bir ortamda üretilir. Lezzetleri ise kişiden kişiye değişebilir çünkü 1000-2000 kişilik üretilen yemekler de fazla lezzetli olmaz ama kişinin damak zevkine göre de lezzet değişir.
  • Paylaş
Sağlık açısından hiç yeterli bulmuyorum. Genelde oldukça yağlı ve besin değerleri düşük. Üstüne bir kişinin normal bir öğünde alması gerekenden çok kalori içeriyorlar. Ayrıca hijyenin ne kadar sağlanabildiği de bir başka husus. Lezzet konusu yemeğe göre, zevke göre değişir. Ancak binlerce kişiye üstelik çok düşük ücretler karşılığında sunulduğu için tüm bunların anormal olmadığını düşünüyorum.
  • Paylaş
Hiç bir şekilde hijyen kurallarına uyulduğunu ya da hijyen denilen bir şey olduğunu düşünmüyorum.Besin değerlerinin ise düzgün hesaplandığını sanıyorum,tat olarak ise orta seviyedeler diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Çikolatalı baklava yemiştim daha ne olsun! Şimdi arıyorum da bulamıyorum. :)
  • Paylaş
Bir çok üniversitenin ihale şartnamelerini okudum, eğer hepsine uyuluyorsa tüm yemekler mükemmel olmalı..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

579 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları