Bilmek istediğin her şeye ulaş

Devletin kritik meselelerinin Youtube'a sızdırılması sonunda devletin Youtube'u kapatması doğru mu? İzlenmesi gereken strateji nasıl olmalıydı?

Sosyal paylaşım sitesi olan Youtube'un kapatılması, gerçek demokrasinin hakim olduğu ülkelerde, sosyal ve hukuk devletinde olacak iş değildir. Ülkemizde kapatılmasından dolayı alınan tepkiler ortadadır. Tamam kişilik haklarına, mahremiyete saldırı varsa mahkeme kararıyla sadece o paylaşımın kaldırılması olasıdır. Hatırlayalım Wikileaks olayını. Onca gizli kalmış olay belge açıklandı hangi ülkede kapatılma yoluna gidildi. Bizde ise Sayın Başbakanımızın tahammülsüzlüğü söz konusu. Gölcük'te bir odanın tabanındaki delikten çıkan bir CD onlarca muvazzaf subayın yıllarca tutuklanmasına yol açtı. Sonuçta açıklandı. Peki o zamanlar neden kapatılmadı.

Sonuç olarak;
Youtube'un kapatılması, kişilik haklarına bir saldırıdır bence. Yapılması gereken eğer kaldıysa Türkiye Uluslararası gücünü kullanarak o paylaşımı kaldırtmalıydı. Böylece içte ve dışta puan toplardı.
  • Paylaş
Youtube'un kapatılmasının nedeni açıklandı. Meğer sorun yine Atatürk'e hakaret edilmesiymiş, muhtemelen biri ayyaş falan demiştir. TİB'in kararına göre tapeler nedeniyle site kapatılamazmış. Yani doğru olmazmış. Zaten Ata'mıza ayyaş diyenlerin kapatılmasına ben de, ne yalan söyleyeyim, taraftarım.
kaynak: radikal.com.tr/turkiye/youtube_ile_ilgil... .
  • Paylaş
2

Onur Sey ★ , Ata'mıza ayyaş diyenlerin kapatılmasına ben de taraftarım, ancak bunu yapan YouTube'un kendisi mi? Yoksa üyeleri mi? Eğer kendisiyse, kapatılması doğrudur. Ancak üyelerden böyle bir video ya da yazı yoluyla hakaret gelmiş ise orda iş değişir, site kapanmamalı, o hakareti yapan üye-üyeler üzerine hukuki süreç başlatılmalıdır. Sorunun yine Atatürk'e hakaret olduğunu düşünmüyor, çıkan tapelerin izlenilmesini önlemek için (bir kişi bile olsa kardır mantığıyla) kapatıldığını düşünüyorum.

Şaman, Hepimiz biliyoruz neden kapatıldığını, tabii ki TİB'in açıklaması çalınan minarenin eski kılıfı... Atamıza ayyaş diyen zaten bir ceza almıyor, ülkeyi yönetiyor...

Bu kapama olayları herkesin bildiği üzere tape lerden sonra oldu...
Herkes devlet meseleleri diyip duruyor. Bundan önceleri niye çıkmıyordu bence yapılan işlerle alakası var. Bu kadar kanunsuzluk ve diğer rant işleri varsa bence milletin öğrenmeyede hakkı var. Başta kim olursa olsun milletin halkın refahı için çalışmıyor birşeyler yapmıyor kendine çıkar sağlıyorsa herşeyi millet öğrensin.
  • Paylaş
Devekuşu gibi başını kuma sokupta her tarafının dışarda kalması bu. Türkiye izlemesin ama dünyada herkes izleyebilir... .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

364 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt