Bilmek istediğin her şeye ulaş

Diğer ülkelerde kahvaltılar nasıldır?

Çinlilerin kahvaltısı da diğer her yemekleri gibi avrupa ve amerika ülkelerinden çok farklı. Daha çok akşam yemeğine önem veren bir gelenekleri var. Çinlilerin çoğu kahvaltıyı doğru düzgün yapmaz.
yumurtalı ve (spagettiye benzeyen) makarnalı çorbalar ve çin poğaçası adını taktığım baozsı ise en çok tercih edilenler. Bunun yanında kızartılmış hamur da basit bir kahvaltı.
Kahvaltı

Kahvaltı
Kahvaltı
**edit: buzzfeed çok iyi açıklamış.
  • Paylaş
İngiliz Kahvaltısı

Kahvaltı İngilizler için en önemli öğündür.Kahvaltılarında tereyağlı yumurta,mantar,bacon,domuz sosisi,kızartılmış domates,kızartılmış fasulye,kızartılmış ekmek gibi besinler tüketiyorlar.Kızartılmış şeyleri çok tercih ediyorlar.

Kahvaltı


Rus Kahvaltısı

Ruslar kahvaltıda deniz ürünleri en çok da havyar tüketmeyi seviyorlar.Bunun yanında et ve yumurta ve ünlü ekmekleri Wolgascnitte'yi kahvaltıdan eksik etmiyorlar.

Kahvaltı
  • Paylaş
Fransızlar croissant eşliğinde tereyağ veya marmeladı tercih ediyorlar genelde. Bunun yanında bazı özel zamanlarda şekerli limonlu bir sosla krep yemeyi de seviyorlar.

Eğer değişik kahvaltı türlerine bakacak olursak Haitide papaya,muz gibi meyveler ve yoğurt geleneksel kahvaltıyı oluşturuyor.
Pakistanlılar chapati adında bir tür ekmeği körili et,tavuk veya sebze eşliğinde tüketiyorlar.
Bazı uzakdoğu ülkeleri de kahvaltıyı ilk öğün olarak adlandırıyor ve öğlen akşam yemeklerinden farklı bir şey yemiyorlar.
  • Paylaş