Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dijital makinelerle hobi olarak fotoğrafçılık yapılabilir mi?

Fotoğrafçılığa gerçekten ilgisi olup bu alanı iyice öğrenen insan, çekilmiş fotografları görünce zaten dijital makinenin yetmediğini anlayacaktır. Ama gibi olsun diye çekilebilir tabi.
  • Paylaş
Elbette yapılabilir aşağıda listelediğim kendi çalışmalarım SONY Cyber-Shot ile çekilmiştir. Yeterlilik konusunda kararı vermene yardımcı olması için çektiğim fotoğrafları görmeni istedim.Fotoğraf

Bir Canon 550D aldıktan sonraki çalışmalarımdan birini görmek istersen.

Fotoğraf
  • Paylaş
Yeni yeni DSLR yerine de kullanılmaya başlanan aynasız SLR modelleri bu konuda (hobi olarak fotoğrafçılık) artık yeterince iyi bir düzeye geldi teknoloji olarak. Hatta sistemsel olarak bir çok artısı da var diyebilirim (Wi-Fi aktarım, gerçek zamanlı efekt, yüksek frame hızlarında video kaydı, değiştirilebilir objektif gibi) . Şayet bu işi hobi olarak yapacaksanız ben dijital makine ile (aynasız nesil) bunu gerçekleştirebileceğinizi düşünüyorum. Örneğin flickr.com/photos/thomasleuthard/with/1... bu fotoğrafçı bir çok fotoğrafını aynasız bir makine ile çekmekte :).
  • Paylaş
3

İzzet Çeleğen, Serkan bey önerdiğiniz model var mı?

Serkan Köse, Model önerebilirim ama fiyat aralığı önemli. Şu linkteki aynasız modeller genel olarak işinizi görecektir. Kıyaslayıp siz karar verin bence: fotografium.com/fotograf-makineleri/ayna... Burada sadece EOS-M gövdesinin tutuşu çok iyi değil onu söyleyebilirim. NX serisi Samsung genel olarak memnuniyet verici. Bir de hangisine karar verirseniz verin mutlaka önce gidip bir mağazada elinize alıp inceleyin sonra satın alın derim :).

Serkan Köse, Bu arada kullanıcı yorumlarını da okumanızı öneririm oldukça fikir veriyorlar.

Telefonla bile çok iyi fotoğraflar çekildiğini düşünürsek yapılabilir. Önemi olan zevk almanız. Sokağa çıkın öncelikle gözünüz gelişsin. Daha sonra teknik detaylar gelir.
  • Paylaş
1

Ayşegül İba, Neden olmasın? Bence senin yaratıcılığına kalmış. Yeteneksiz birine milyon dolarlık makine de alsan fos bence..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

348 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt