Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dijital Medya tam olarak nedir? Uzun cevabı olabilir şöyle de sorabilirim; Yatırım için uygun mudur ve kazançlı bir iş midir?

#İnternet Reklamcılığı #Dijital ReklamcılıkDüzenle
Kazançlı tabiki yerine sektörüne dönemine göre değişkenlik gösterir ama. O nedenle doğru yanitlamak için daha detaylı bir bilgi vermeniz gerek. Genel bi yorum yapacak olursak dijital medya etkili, ölçülebilir ve uygun rakamları olan bir reklam mecrası bence.
  • Paylaş
1

Cahit Ceylan, Var mı bu mesleğin okulu veya sermayeye göre mi yapılıyor bu iş

Etkileşimli medya platformları ve sosyal ağlar başta olmak üzere elektronik ortamda bulunan tüm kitle iletişim araçlarını dijital medya tanımına dahil edebiliriz. Yatırımı hangi alanına yapacağınıza bağlı olarak kazanç sağlarsınız. Kazanç reklam geliri, fikri mülkiyet-patent geliri gibi bir çok yolla sağlanabilir. Dijital medyada sermaye bir ölçüde önemli olsa da esas olan fikir, fikre dayalı olarak üretilen içerik ve dolayısıyla sağlanan başarıdır, ki kazançta bu bilinirlikle doğru orantılı olarak artar. Tahmin edeceğiniz gibi dijital medyada çark reklamla döner.


Bu mesleğin okulu Türkiye'de henüz yok ancak tatmin edici sertifika programlarına katılıp elinizi güçlendirebilirsiniz...
  • Paylaş
2

Cahit Ceylan, İzmir ekonomi üniversitesinde bu bölüm var ama bu bunun okulunu okumadan bu sektöre girmek ne ister

Beray Çinçin, İzmir Teknoloji Üniversitesi'nde de bölüm malesef sinema ağırlıklı.. Ve şu an sektöre yön veren insanlar farklı disiplinlerden yetişmiş insanlar. Ne yapmak istiyorsunuz? Yeni bir platform oluşturmak, oluşturulmuş bir platformda rol almak ya da işin reklam ve pazarlama kanadında yer edinmek? Hangi cephede olursanız olun eğitim artı değer sağlar fakat söz konusu dijital medyaysa yaratıcılık ve yapılmayanı yapmak konuşulur..

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

252 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt