Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dijital pazarlama alanında yüksek lisans yapılabilecek en iyi okullar hangileridir?

Türkiye'de dijital pazarlama alanında yüksek lisans yapılabilecek üniversite sayısı çok kısıtlı. Evet, Kadir Has Üniversitesi alternatiflerden biri fakat dijital pazarlama yüksek lisansı yok diye biliyorum, sadece sertifika programı var ve bu konuya paralel olan ''yeni medya'' bölümü var.(Yanlışım varsa lütfen düzeltin) Sertifika programlarını İstanbul'daki üniversitelerin çoğu eğitim kurumlarıyla bir araya gelerek düzenliyor.

Eğer olaya sertifika ya da eğitim diye bakıyorsan, sana Google'dan yatırım alan bir şirket olan Hubspot'un ücretsiz akademisini öneririm. Akademideki eğitimleri tamamladığında Hubspot sertifikası almaya hak kazanıyorsun.

Diğer yandan dijital pazarlama ile ilgili bir üniversitede eğitim ne kadar mantıklı olur bilmiyorum. Neden?

Eğer iktisat eğitimi alırsan ,derslerin bellidir. Makro, mikro, liberalizm, marksizm vb. Yıllardır müfredatlar klasik kalıpların üzerinde işlenir.

Ya da matematik. Yine aynı durum geçerli.

Fakat dijital pazarlamanın itici gücü sürekli değişmesi... Bugünkü eğitimde öğretilen araçlar yarın geçerliliğini kaybedebilir ki örneği çok. Trendler neredeyse her an değişir. Her sene yeni bir alan moda olur.

O yüzden dijital pazarlama sürekli kendini geliştirmen gereken bir alan. Yani öğrenip bitirebileceğin bir şey değil.

Sana önerim, işe Google'ın ücretsiz olarak dağıttığı rehberleri okuyarak başlaman.

Örneğin: static.googleusercontent.com/external_co...

Daha sonra eğer ingilizcen iyiyse dünyada saygınlığı olan moz.com, convinceandconvert.com gibi bloglarla işe devam etmen.

Eğer yeterli değilse Türkçe bloglardan kaliteli olanları da takip edebilirsin. Bloglar dışında sana iki tane daha önerim olacak. scribd.com ve prezi.com'daki dijital pazarlama, sosyal medya gibi konulardaki belgeleri oku, araştır.

Sürekli oku, dene ve geliştir. Formül bu. Bu arada html'i orta seviyede öğrenirsen çok faydasını görürsün. Wordpress altyapısını mutlaka öğren. Ekstra olarak photoshop bilgin olsun ( bir blogun olduğu gün değerini anlarsın)

Kolayı gelsin.
  • Paylaş

Kadir Has Üniversitesi

  • Paylaş
Bilgi Üniversitesi - İnteraktif Pazarlama Tezsiz Yüksek Lisans bölümünü öneririm.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3066 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları