Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dil öğrenimi, fotoğraf, resim, yemek ve benzeri kişisel gelişim kursları internetten takip edilebilir mi? Fiziksel kurslar kadar başarılı olur mu? İnternetten eğitim almak ister miydiniz? Bu konuda 8 soruluk anketimi cevaplayabilir misiniz?

8 soruluk anketimi cevaplayabilir misiniz: surveymonkey.com/s/j8sl9m7Düzenle
Öğrenebilmek için etkileşim gerekiyor. Yıllarca Bob Ross amcamız bize nasıl resim yapılacağını anlattı. Saatlerce izledik ama hiç birimiz ressam olmadık. Aynı şekilde yıllarca yemek programlarını izleyen tanıdıklarım var. O yemeklerden birini bile yapamazlar. : ) İnternetten izlediğinizde de aynısı olacaktır. Hiç etkisi olmaz demiyorum ama öğretmen yanınıza gelip şunu böyle yapsan daha iyi olur demeyecek, sesini sana göre ayarlamayacak, seni motive edemeyecek, konuşurken ya da sen soru sorarken gözlerine bakmayacak. Bence bunlar öğrenmenin kalıcı olması açısından çok önemli.
  • Paylaş
1

Müge Çevik, açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim. vaktiniz varsa 8 soruluk anketimi cevaplarsanız çok sevinirimsurveymonkey.com/s/j8sl9m7

Kişinin öğrenme eğilimine göre değişir bir durum. Eğitim alacak kişinin ilgili konuda malzemesinin, alet edevatı da olması gerekiyor tabi. Mesela benim için çok uygun ve verimli bir model.
  • Paylaş
1

Müge Çevik, çok teşekkür ederim yanıtınız için.. . vaktiniz varsa 8 soruluk anketimi cevaplarsanız çok sevinirim surveymonkey.com/s/j8sl9m7

Anketinizi yanıtladım.
Genel görüşüm canlı yayınla öğrenme konusuna biraz mesafeli duruyorum.
Eğitimlerin her zaman ulaşılabilir formatta olması taraftarıyım yani canlı yayın dersi kaçırma gibi bir durumla karşılaşmak istemezdim. Her zaman eğitim videolarına erişmek isterim. Bunun için ücret ödeyebilirim.
Bir de madem ücret ödüyorum o halde eğitmene soru sorabilmeliyim, yanıt alabilmeliyim ve eğitimden fayda sağlamam için sertifika alabilmem için de test ve ödev taraftarıyım.
  • Paylaş
1

Müge Çevik, teşekkürler.. :)

Eğer kişi gerçekten isterse mümkün bence. Tabi ki kişisel yetenek beceri de önemli ama mümkün her şey neden olmasın.
  • Paylaş
3

Müge Çevik, teşekkürler yanıtınız için:)

Müge Çevik, vaktiniz varsa 8 soruluk anketimi cevaplarsanız çok sevinirimsurveymonkey.com/s/j8sl9m7

Takip edilebilir ama fiziksel kurslar gibi başarılı olacağını düşünmüyorum çünkü kişinin anlama kapasitesine göre değişecektir.
  • Paylaş
2

Müge Çevik, peki kurs gibi öğretmene direk soru sorabilseydiniz fikriniz değişir miydi?

Müge Çevik, açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim. vaktiniz varsa 8 soruluk anketimi cevaplarsanız çok sevinirimsurveymonkey.com/s/j8sl9m7

İyi olabilirdi aslında.
  • Paylaş
3

Müge Çevik, cevabınız için teşekkür ederim. vaktiniz varsa 8 soruluk anketimi cevaplarsanız çok sevinirimsurveymonkey.com/s/j8sl9m7

Irem, bişe sorcam hesap nasıl kapatılıo

Müge Çevik, hangi hesap? inploid mi?

Bence insan isterse her yerden öğrenir mesela ben internetten hem japonca hem çince öğreniyorum. Ama tabi ki eğitimin kalitesi de fark ediyor. Eğer site öğrettiği konu hakkında yetersizse öğrenmede pürüzler çıkabilir.
  • Paylaş
2

Müge Çevik, çok teşekkür ederim yanıtınız için.. acaba hangi sitelerden öğrendiğinizi sorabilir miyim?

Çağla Doğruguidetojapanese.org/turkish ve japoncadersleri.com işte bu siteler mükemmel japonca öğretiyor ayrıca çince için de cince-ogreniyorum.blogspot.com/2009/01/d... ve uzman tv yi kullanıyorum.ben tabi çeviri sözlükten de yararlanırım.mesela bu site çok iyidir: turkce-japonca.cevirsozluk.com/18110929-...

Bu çeşit online kurslar İngiltere'de çok yaygın. İnsanların işten eve.gidecek zamanları anca olduğu için dil, kendini geliştirme, bilgisayar, muhasebe gibi kursları evden alıyorlar ve sertifikaları eve postalanıyor. Bu gerçekten büyük kolaylık ama şu var; özellikle şu sıralarda bu kurslar o kadar çoğaldı ki insanlar seçim yaparken "devlet ve eğitim bakanlığı onaylı sertifika veren kursları seçiyorlar. Demek istediğim böyle bir iş düşünüyorsaniz en iyisi olmalısınız, bol şanslar.
Şu an burada (İngiltere) en çok rağbet gören online kurs sitesi. Vision2learn.co.uk
  • Paylaş
1

Müge Çevik, bu yanıt çok faydalı oldu çok teşekkür ederim yanıtınız için:)

Bence dil öğrenimi eğer gerekli motivasyon da varsa gayet başarılı olabilir. Livemoch'da mesela ödevlerinizi o dili anadili olarak konuşan dil meraklılarına kontrol ettirebiliyor hatta sesli okumalarınızı da aynı şekilde sesli olarak düzelttirebiliyorsunuz. Türkiye'de filoloji okumuş bir hocadan daha verimli olacağını düşünüyorum ama yemek ve sanatsal kurslar kesinlikle canlı olarak alınmalıdır çünkü onlarda kişisel olarak bir çok hata yapabilirsiniz ve yemekte değil ama sanat kurslarında hataların hemen düzeltilmesi gerekir yoksa hatalar gelişimi engelleyeceklerdir.
  • Paylaş
2

Müge Çevik, teşekkürler.. :)

Şaman, Ne kadar da kibar insanlar üye olmaya başladı, ne güzel C: rica ederim.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

833 Görüntülenme14 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları