Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dil ögrenmekte en iyi yol sizce nedir?

Söyle söyleyim ingilizce egitimi alıyorum suan ve etrafımda konusucak pratik yapabileck kimse yok. Kendi kendime gördügüm nesneleri anlatıyorum. Ama farklı konular üzerinde de gelismek gerekiyor bunun icin napabilirim?Düzenle
Pratik yapmak için etrafınızda native speaker olmak zorunda değil ki. Madem ki en iyi yolu öğrenmek istiyorsunuz, bu doğal olarak ilk aşamada dinlemek daha sonrasında konuşmaktır, yazma ve okuma en son gelir. İnternette insanlarla konuşabilmek için yapabilecekleriniz sınırsız. Kısaca cevap veriyorum çünkü her seferinde aynı şeyleri yazmış gibi hissediyorum. Daha fazla bilgi için mesaj atabilirsiniz.
  • Paylaş
Ben size kendimden örnek vereyim. Ben Azerbaycan'da İnşaat müh. Okuyorum ve eğitim dilimiz Rusça. Derslerimiz %100 Rusça ve hocalarımız derslerin hepsini Rusça olarak anlatıyor. Ve Ben 2010 senesinde bir sene üniversitenin hazırlık okulunda Rusça eğitimi gördüm. Rusça'nın temelini orada attım. Çoğu arkadaşım o zamanları boş geçirdi, ama benim kendime bir sözüm vardı. Rusçayı öğrenmek. Bu bir hedefti. Ve 2011 yılında kendi kendime bir karar verdim, ve ''chat'' ortamına girdim ve Rus dizileri, filmleri izlemeye başladım. Bir Rus kızla tanıştım, onunla iki yıl kadar yazıştık. Bir taraftan dizi film bir taraftan internette ki yazışma ortamı çok işime yaramıştı. 2011 yılından beri aktif olarak Ruslarla yazışıyorum :) Ve bunun faydasını gördüm. Şimdi aynı şeyi ingilizce için yapıyorum. Ama size tavsiyem Skype'ta kendinize arkadaşlar edinin ve İngilizce orijinal filmleri ''İngilizce alt yazıları'' ile izleyin..... Sakın ola ki İngilizce dizi film izlerken Türkçe alt yazı ile izlemeyin.. İster istemez Türkçe alt yazıyı okuyor, ona odaklaşıyorsunuz... Size tavsiyem bu olur. Benim izlediğim yol işe yaradı. Herkese tavsiye ediyorum. Skype'ta biri ile görüştüğünüz zaman hem listening, hem yazışırsınız writing hem de konuşursunuz speaking te belli bir artış olur. Ve son olarak şunu söylüyorum ve yazımı noktalıyorum :) Asla utanmayın! Ben şu anda üniversitemde sınıfımda ki hocalara dahi takılan, şakalaşan birisiyim. Rusça konusunda ;) O yüzden asla utanmayın dil öğrenirken ve konuşurken...... Başarılar. Umarım yazım faydalı olmuştur. . . Teşekkürler.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

108 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları