Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dinimizce dört kadın haricinde sınırsız sayıda mesela IŞİD'in sattığı köle kadınlardan cariye de almak caiz midir?

Mehmet Volkan Balbay gayet güzel açıklamış teşekkürler, bana da yine ironi yapmak kalmış : -)

Alınız efendim sıkıntı yok 4 tane nikahlı bir o kadar nikahsız hatta sınırsız cariye alınız, ne de olsa hak yolundan sapmış bir Emevi kafasının çakma fetvasıyla günahtan kurtulur, viagra benzeri ilaçlarla da saatlerce çifleşirsiniz sıkıntı yok, yapıştırın hatunları sıra sıra sizin, siz haremim deyin ben grup seks diyim fark etmez.

Sorucuya hitaben yazılmamıştır.
  • Paylaş
Cariye= kadın kölelere verilen özel isimdir. Yani cariyeler de birer köledir. Peki köle olmanın İslam'da yeri var mıdır, yok mudur? Öncelikle bu soruya cevap verelim. Ben bizzat daha önceden bu konuyu araştırdım ve krtkbks.blogspot.com.tr/2016/07/koleler... bu linkte kayıt altına aldım. Hatta bu konu üzerinden İncil'i sorguya çektim.

Fakat sizin burada sorduğunuz sorunun cevabı Kuran'da son derece net bir şekilde ele alınmıştır. Hemen Nisa suresi 3. Ayeti pergele alalım:

4:3 Yetimler hakkında adaletli davranamamaktan korkuyorsanız uygun gördüğünüz kadınlarla ikişer, üçer, dörder evlenebilirsiniz. Onlara eşit davranamamaktan korkuyorsanız bir taneyle veya yeminlerinizin/anlaşmalarınızın hak sahibi oldukları ile yetinin. Sapmamanız için en uygunu budur.
Ayete baktığımızda kocası ölmüş fakat gerisinde yetim çocuk bırakmış kadınlarla evlenileceği sırada eğer bu çocuklara adaletli davranamayacaksanız bu kadınlarla evlenmeyin diyor. Fakat yetim çocuğu olmayan kadınlarla dörde kadar evlenebilirsiniz. FAKAT; Eğer bunlara da eşit davranamayacaksanız bir taneyle yetinin veya daha bu şartları koymadan evvel her kiminle evliyseniz onunla geçinin.

Ancak bu ayette çok önemli bir püf nokta var o da şudur: Kuran eğer adaletli davranamayacaksanız yolları kapatıyor. Mesele yetimlere adaletli davranamayacaksanız bunların anneleriyle evlenemezsiniz diyor.

Birden fazla nikahsız kadınla evlenmek isterseniz eğer; Yine adaletli davranmayı şart koşuyor.
Eksiksiz bir adaleti sağlamak bir koca için gerçekten zor ve imkansız olacağından; Kuran aslında tek eşliliği savunur. Çünkü katıksız bir adaleti sağlamaya bireyin gücü yoktur. Elbette pürüzlü noktalar çıkacaktır. Hal böyle olunca tek eşlilik aslında Kuran'ın öngördüğü yoldur.

İnsanın asla ve asla katıksız bir adalete malik olamayacağını hepimiz gayet iyi biliriz. Hal böyle olunca sevgiyi parçalamanın, kadınların birbirini kıskandığı gürültülü patırtılı bir aile ortamına hiç gerek yok. tek bir insanla herşeyinizi paylaşın, onu çok ama çok sevin. Hoşçakalın.

''' . . . '''
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

304 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt