Bilmek istediğin her şeye ulaş

Direksiyon başında ya da hareket halindeki bir araçta telefonla konuşmak radyasyon tehlikesini arttırır mı?

Radyasyon yayabilen mucizevi bir cep telefonuna sahipseniz ve onu kulağınıza yapıştırırsanız mutlaka etkisi artacaktır. Öncelikle radyasyon yayan bir telefon yaptırmalısınız ama, piyasadakiler radyasyon değil sadece mikrodalgalar yayıyorlar. Aletin diğer bir dezavantajı hiç bir işe yaramadığı halde bir kamyon cep telefonu alabileceğiniz paraya alıp içine tıkıştırmak zorunda kalacağınız uranyum olacaktır.
  • Paylaş
5

Hakan, Varya şu saatte bu kadar güleceğim aklıma gelmezdi. Varol üstad :)

Şaman, Gayet ciddi yazdım üstadım, bir tane gülücük var mı yazımda C:

Şaman, Acaba diyorum ülkemizde bakir bir pazar mı radyoaktif cep telefonu. Sanki bu telefon direkt radyoaktif desek ayfonlardan fazla satar gibi...

Hakan, Günün yazısı bence :)

Şaman, Üstadım mizah duygunu takdir ve iltifatına teşekkür ediyorum.

Radyasyon seviyesindeki değişimi bilmiyorum. Ancak alköllü bir sürücünün kaza yapma olasılığının on katına kadar kaza yapma olsalığını arttırdığı biliniyor.

Seyir halindeyken telefon kullanımı çok ciddi bir risktir, suçtur. Daha caydırıcı cezalar getirilmelidir.
  • Paylaş
Araba kullanırken telefonla konuşmak radyasyon tehlikesini arttırması ya da azaltması söz konusu değil. Ancak araba kullanırken telefonla konuştuğumuz zaman oluşan radyasyondan dolayı insanın dikkat dağılabiliyor ve manevra kabiliyeti azalıyor. Araba kullanırken telefonla konuşmamak gerek çok acilse de kulaklıkla konuşulabilir. O zaman hem radyasyon azalıyor hem de manevra kabiliyeti artıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

633 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt