Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dirty decrypt.exe virüsü hakkında bilginiz var mı? Nedir nasıl bulaşır ve nasıl temizlenir? Bir resim dosyasını açtığınızdaki örnek görüntü http://www3.pictures.zimbio.com/mp/HjfOwMXYDYpl.jpg Bilgisayara format attıktan sonra zarar gören bu dosyaları eski haline getirmenin bir yöntemi var mı?

Bir resim dosyasını açtığınızdaki örnek görüntü şu şekilde: www3.pictures.zimbio.com/mp/hjfowmxydypl...Düzenle
Galiba bozulan dosyaları geri getirmenin bir yolu yok. Dosyaları şifreliyor, -ki bunu çözmenin imkanı yok. Yani şöyle düşünün, dosyayı siliyor, üzerine de yeni veri yazıyor.

Kurcaladıkça, yayılır muhtemelen. Nasıl silineceği anlatılmış bazı yerlerde, google dan bakın.

Ben olsam şöyle yapardım. USB den çalışan bir işletim sistemi ile bilgisayarı başlatın, kritik bütün dosyalarınızı bir flash ya da harici hdd ye aktarın. Virüs Windows için yazılmış olduğundan linux etkilenmez. Sonra tekrar sıfırdan windows kurun. Bir süre, -iki üç ay, daha bekleyin, kaspersky ya da avira'da update dosyası yayınlandıktan sonra, antivirüsü kurup, güncelleyip, flash tan dosyalarınızı geri alın.

Virüs şu an yeni bir virüs, polis virüsü, fbi virüsü filan diye de geçiyor, biraz beklemek lazım, boşu boşuna dosyalarınızı sildirmeyin, -kriptolatmayın. (rsa ile)
  • Paylaş
1

Eski Inploider, Bu virüs hakkında bir yakınım yardım istedi ancak çözemediğim için format attı. Çözüm önerin çok mantıklıydı keşke deneme şansım olsaydı Gerçekten usb linux ile başlatıp dosyalar kurtarılabilirdi denemek lazım bunu. Aklımda bundan sonrası için.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

778 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt