Bilmek istediğin her şeye ulaş

Diş fırçası modeli ve diş macunu tavsiyeniz nedir?

Hiç Bir macun yada diş fırçasının birbirine üstünlüğü yada ağız ve diş sağlığını diğerlerine göre daha iyi sağlatacak bir özelliği mevcut değil. 
Fırça:
1 TL ye de diş fırçası var, galiba 300 TL'ye de (ağız duşu vs) 3-6 ayda bir (yada kılları sağa sola yatmaya başladığında) fırçanızı yenilemenizde fayda var. Oral B ürün çeşitliliği ile sektörde lider. Pillisi cartı curtu her şeyi var. Migros marka fırçayı da düzgün kullanırsan aynı işi görür tabii. Püf noktalar 1- Küçük başlı 2- orta sert yada yumuşak 3-dil temizleyicisi olsun.

Macun:
Tadı, kokusu hoşunuza giden, ağızda ferahlık/temizlik hissi yarattığına kanaat getirdiğiniz macun sizin için doğru macundur. Çok pahalı macunlara gerek yok. Nokta atışı macunlar var artık piyasada. Örn: Diş eti tedavi edici, beyazlatıcı, diş minesi onarıcı, sigara içenler için, hassasiyet giderici gibi... bu tarz nokta atıcı diş macunları günlük kullanım için uygun olmayabiliyor çoğu zaman! Örn: Beyazlatma özellikli macunlarda aşındırıcı özelliği arttırılmış olabilir. Hassasiyet giderici özelliği olan bir başka macunun ağızdaki mikroorganizmalar üzerinde etkisi daha az olabilir, diş yüzeylerini daha az kayganlaştırıyor olabilir yada hassasiyet giderici diş macunu diş taşı oluşumunu engelleyemeyebilir. Karışık mı geldi? 1- El altında 24 saat etkili yada gece koruma özellikli, çürüğe karşı bir diş macunu günlük kullanım için bulundurulur. 2- akşamları dışarı çıkmadan önce biraz daha dişler beyazlasın diye beyazlatıcı özellikli bir diş macunu banyo dolabında durabilir. 3-Hassasiyet giderici çok reklamı yapılan diş macunu dayanılamayıp alınmışsa ara ara kullanılabilir. 4-Ekonomik olmasa da ufak tüplerde farklı markalar sık sık değiştirilerek size uygun macunları test edebilirsiniz hem de diş fırçalamak rutin ve zevksiz bir iş olmaktan çıkar.
Dip not:
diş ipi ve gargara da edinilip haftada bir kullanılırsa sizden kralı olmaz zaten. 
 • Paylaş
Katılıyorum, ama diş ipini haftada bir kullanmak yerine günde bir kez yatmadan önce yapılırsa daha hoş olur :)
 • Paylaş
Bu soruyu sormak geçiyordu içimden. Siz sormuşsunuz daha iyi olmuş. Soft diş fırçası kullanıyorum, diş etlerimi diğerleri zedeleyebiliyor. Macun önerim olamayacak tam olarak, henüz birinde karar kılmış değilim.
 • Paylaş
Hangi markanın?
 • Paylaş
Oral-B Classic yakın zamanda değiştirirsem, yine Oral-B markasından bir ürün alıcam.
 • Paylaş

 

Oral-B 3D White Luxe'un pilli modelini kullanıyorum ben de. Şarjlılar daha mı etkili olur acaba diye merak ediyorum?

 • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Ben hep manuel kullandım. Bilmiyorum ki, diğerleri nasıl.

sunshine, Ben pilli diş fırçası kullanamıyorum ya. Başım dönüyor onlarla dişimi fırçalarken :))))

Sevgiseli, Yok yahu alışıyor insan zamanla. :)

Kesinlikle Oral-B =)
 • Paylaş

misvakdan sasmayın derimm...ne fırca ne macun:))

 

 • Paylaş
Bu ara çok lazım en kalitelisi olsun :)))
 • Paylaş
İpana proexpert diş macununu 2 aydır kullanıyorum... guzel denenebilir..
 • Paylaş
Signal ın  white now .. yeni çıkmış..1 haftadır kullanıyorum, şimdilik memnunum..
 • Paylaş
Teşekkürler bilgilendirici açıklaman için.
 • Paylaş
Ben misvak kullanıyorum. Ballı ve karanfil karışımı ile dişlerimi fırçalıyorum. Ağzın uzun süre karanfil kokması hoşuma gidiyor.
 • Paylaş