Bilmek istediğin her şeye ulaş

Diş ipi nasıl kullanılmalıdır?

Diş ipini 30 cm kadar uzunlukta koparır ve orta parmaklarınıza (birine neredeyse tamamını, diğerine 1-2 kez, tutmanıza yetecek kadar -bu da kullandığınız kirli ipi az doladığınız parmağınıza tekrar dolayıp diğer parmaktan bir parça daha temiz ipi bırakmanızı sağlar, böylece bir
bölgeden çıkardığınız plağı diğer dişlere ekmemiş olursunuz) dolarsınız. Daha sonra ipi baş ve işaret parmaklarınız arasında tutarak iki dişin arasında yerleştirirsiniz. Arayüzde önce bir taraftaki dişin dişetinin altına yerleştirerek dişe yaslar ve dışarıya doğru çekersiniz (bir anlamda iple diş yüzeyini kazırsınız). Yani videodaki gibi ayakkabı fırçalama hareketi doğru değil :) Amaç iple dişetinin altında kalan plağı dışarıya çıkarmak. (düzenli diş fırçalıyor da olsanız bu amaca ulaşmanız malesef mümkün değil) bunu yaparken dişetiniz kanayabilir, bu -dişetini kesmediyseniz- zarar verdiğiniz anlamına gelmez. Dişetinizi kestiğinizi de hissettiğiniz acıdan anlarsınız ki ben henüz HİÇ bunu yapan hasta görmedim.

Diş ipini akşam diş fırçaladıktan sonra günde 1 kere uygulamak yeterli. İlk kullanımdan sonra sabah kalktığınızda dişetleriniz şişmiş olursa korkmayın, normal bir durum bu ve gün içinde ortadan kalkar, kullanmaya devam edin, birkaç defadan sonra zaten hiç olmayacak :)

kolay gelsin :)

  • Paylaş

Bu video da diş ipinin nasıl kullanılması gerektiği iyi bir şekilde gösteriliyor.Ben hiç kullanmadım düzenli olarak diş fırçalayınca gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Diş etlerine zarar verebilme ihtimali çok yüksek.

  • Paylaş