Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dışarıdan, kısa süreli eğitim ile aşçılık öğrenebileceğim kurslar hangileridir?

İstanbul'daki aşçılık kursları.Düzenle
Özellikle son dönemde bu konuda çok fazla oluşum boy göstermeye başladı ve sevgili İlker Afacan (@firster) (kendisi aşçıdır ve uzun yıllardır sektördedir) tarafından bana verilen bilgileri ve kendi araştırmalarımı da buraya aktarayım.

Öncelikle Google'da bu konu ile ilgili bir araştırma yaptığınızda en çok karşınıza çıkan ve önde görünen MSA (Mutfak Sanatları Akademisi) bu işi iyi yaptığı söylenen yerlerden birisi. Fakat, esasen durum tam olarak öyle değil. Çünkü, MSA özellikle bir marka oluşturduktan sonra daha çok bu işin kazancına odaklanmış ve bu esnada başlangıçtaki kalite standartlarını bir miktar yitirmiş bir yer olduğu söyleniyor. Ne kadar doğrudur bilinmez fakat en pahalısı oldukları kesin.

Bir diğer seçenek, Doors Academy (doorsakademi.com.tr/) . Doors Academy başarılı sayılabilecek seçeneklerden birisi.

Bir diğer seçenek ise; İstanbul Culinary Institute (istanbulculinary.com.tr/) . Bu zaten dünyada yayılmış bir oluşumun Türkiye ayağı olarak görünüyor ve söylenene göre en iyilerden bir tanesi diyebiliriz.

Bir diğer seçenek ise; Chef's Table (Serkan Bozkurt) (chefstable.com.tr/) . Serkan Bozkurt genç yaşta onlarca madalya kazanmış ve Türkiye'yi yurt dışında temsil etmiş çok başarılı bir aşçı. Kendi ifadesi ile aşçılığı sevdirmek ve yapılan yanlışları düzeltebilmek için bir katkı sağlamak amacı ile kendi eğitim merkezini kurmuş. Özellikle, Serkan Bozkurt'un tüm eğitim süreci boyunca birebir işin içinde bulunduğu ve öğrencilerine tüm eğitim boyunca çok önemli katkılar sağladığı söyleniyor. Ben şahsen çok başarılı olduklarını düşünüyorum.

Bu bahsettiklerim, MSA dışında fiyat olarak birbirine yakın seçeneklerdir. Fakat, genel anlamda hemen hemen hepsinin süreç ve programları birbirine benziyor. Profesyonel Aşçılık (Stajlı), Stajsız Aşçılık Programı, Pastacılık... Vs gibi ayrı ayrı eğitimler var.

Burada önemli olan kritik nokta, verilen eğitimin ne kadar kaliteli olduğu ve bu eğitimin önemli bir kısmında yapılan stajın ne kadar iyi yerlerde yapılabiliyor olması.

Umarım bu bilgiler faydalı olur.
  • Paylaş
İstanbul'da Ankara'da
İzmir'de
  • Paylaş
EKS Mutfak akademisi (Eyup Kemal Sevinç) İstanbul
  • Paylaş
İşkur. Kurs süresi 6 ay. Sertifikanız tüm dünyada geçerli.
  • Paylaş
Le cordon blue bakmanı tavsiye ederim. Uluslararası gecerlılıği olan bır program
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2066 Görüntülenme11 Takipçi5 Yanıt