Bilmek istediğin her şeye ulaş

Diyarbakır'da bayrağın indirilmesi olayı sizce Türkiye'yi ne kadar yaralamıştır? Yoksa münferit önemsiz bir olay mıdır?

Bakın arkadaşlar eylemlerdeki maskeli insanlara eskiden ajan provokatör yani casus kışkırtıcı denirdi. Bugüne kadar eylem yapan tek bir maskelinin yakalanmasına şahit olduk; içinden polis çıktı. Bayrağı indirenle Gezi eylemlerinde molotof atan polis aynı olabilir. İlla da polistir demiyorum tabii ki polis olmayan yeni bir tür maskeli eylemci türemiş olabilir (buna inanmıyorum tabii ki.) Eylemi yapan ortalıkta gaz yoksa yüzünü gizlemez çünkü her eylemin bir kimliği olmalı. Bir Kürt ya da PKK'lı galeyana gelip barağı indirirse yüzünü gizlemez, gurur duyar Kürt olmaktan ve o eylemi yapmış olmaktan. Bunu herkese göstermek ister, eylemine sahip çıkar. "Biz bu bayrağı PKK adına indirdik, şu, şu sebeplerle" gibi bir açıklamayla bitirmek isterler eylemi. Yoksa eylemin hiçbir amacı olmaz ve kimse bu eylemi yapmaz.

Farklı televizyon kanalları izliyor ya da sosyal medya ve gazetelerden takip ediyorsanız haberlerin nasıl çarpıtıldığına tanık olmuşsunuzdur. Halkın sokakta, metroda konuşmalarına şahit oldum bugün "Abi adam askeri bölgeye girmiş, direğe tırmanmış, bayrağı indirmiş, aşağı inmiş ve kaçmış, buna inanabiliyor musun? " gibi konuşuyorlardı. Ben inanamıyorum ayrıca nesnel bir nedenim de var. Bayraklar aşağıdan yukarıya çekilir ve indirirken de yine insan aşağıda durur, bayrağı ipini sökmek suretiyle indirir. Bu maskeli (maymun bile olabilir içinde) o kadar tehlikeye rağmen gereksiz yere neden direğe tırmanmış? Bu durum bana oldukça inanılmaz geliyor. Nasıl bir bayrak direğidir ki o bayrağı göndere çekmek için tırmanmak gereksin?.. İndirmek için tırmanmak gerekiyormuş sonuçta.

Bu maskeli insanları yöneten artık her kimse Türkiye'yi oldukça yaraladı, beni de kalbimden vurdu ama olay normal bir molotof atan, ajan provokatör, maskeli polis olayı gibi duruyor. Umarım ben yanılıyorumdur ve devletimiz, hükumetimiz bu tür propoganda, kışkırtma gibi yöntemlere baş vurmuyordur.
  • Paylaş
2

Sky , her yeri yakıp yıkıp cehenneme çeviren maskelilere kimse bişey yapmıorken, tek silahları ellerinde bayrakları olan ve sadece slogan atıp dağılacak olan gençler. birer birer göz altına alınıor!
Ama lütfen, Yüce devletimiz böyle kışkırtma yoluyla topluma ayar çekmeğe çalışacak kadar basiretsiz değilll , sizin içiniz fesat :)

Şaman, Evet, evet, ben de bunun sırf benim iç fesatlığım olmasını umuyorum. Koskoca devletimiz halkına benim gibi fesat davranacak değil ya... :)

Bu tür olayla artık ciddiye alınmıyor. Bu tarz provokatif eylem türlerinin eskidiği görüşündeyim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

341 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt