Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kendiniz için de, başkaları için de iyi olacağını düşünerek bir şey yapıp, başarısızlığa uğradığınızda ne yaparsınız?

Kendinize veya yaptığınız işe olan inancınızı mı yitirirsiniz? Yoksa inancınız arkasında durup kendinizi yenilemeye mi çalışırsınız? Yahut benim yaptığım doğruydu kimse anlamıyorsa benim sorunum değil deyip kenara mı çekilirsiniz?Düzenle
Bence; denemeye cesaret edip yol almak için çabalamaktır başarı! Varacağı yerden daha önemlisi; kendine ve insanlara verdiğin mücadele hissinin tatminin edici olmasıdır.

Her deneyim bizi yenisi için hazırlar ve güçlendirir.'' başarı kime göre neye göre lafı'' geliyor aklıma ne zaman bu konular hakkında soru görsem :) benim cevabım basit samimiyeti ve istenilen şey, proje, iş, konu her ne ise olan olan tutkunun inancın verdiği mutluluktur. sonuç olarak keyifli bir huzur duyarım kendimi de denediğim için tebrik ederim.

sonuçları insanlar çabuk unutur ama asla geçirilen günlerin biriktirdiklerini unutamaz. . .
  • Paylaş
3

Belgi Saygı, Söylediklerinize canı gönülden katılıyorum. Olmasını istediğimiz model ama son cümlenize katılamıyorum. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla sonuçları değil insanlar süreçleri unutuyor. Sonuç odaklı olunduğundan her şeyi çabuk tüketiyoruz.

Seda Atadan, kimileri için haklısınız. ben kendi adıma her deneyimin artısını biriktirdiğimi her yeni adımda farkında ve fark yarattığımı fark ediyorum,.bazen gözlemle başkalarının '' başarısızlık dediklerini'' sonra zafer olduğunu fark ediyorum sepette.

Belgi Saygı, :) Ne güzel, keşke herkes bu şekilde düşünebilse!

Önemli olan yapacağınız şeyi iyi düzgün bir biçimde yapmak sonuç olumsuz olsa bile içiniz rahat olur.
  • Paylaş
Öncelikle hissettiğim başarısızlık duygusu ve özgüven kaybını başarılı olduğum konularda birşeyler yaparak tamir ederim. Yani "o konuda başarısız olsam da genel anlamda başarısız değilim ve özgüven sorunum da olmamalı" psikolojisine ulaşırım. Bunu başardıktan sonra sözünü ettiğimiz başarısızlığın üzerinde kafa yormaya başlarım. Neden böyle oldu, başka alternatifleri var mıydı, yarattığım bu başarısızlıktan sonra konuya dahil insanlar bana nasıl davrandılar, bunları düşünürüm. Ve en önemlisi, aynı şeyi tekrarlama konusundaki kararı tek başıma vermem. Daha da önemlisi bu insanlarla konuşur ve gerçekten benim hatam mıydı yoksa şansım mı yaver gitmedi bu konudaki düşüncelerini benimle paylaşmalarını isterdim.
  • Paylaş
Tolstoy un dediği gibi en büyük iki savaşçı sabır ve zaman bunları bir değerlendiririm.. .
  • Paylaş
Başarısızlığıma sebep olan eksileri düşünür bu benim için bir artı aslında diyerek o eksileri dikkate alarak yeni bir plan ve düşünce ile sağlam doğru bir düşünce oluşturur daha dikkatli ve daha doğru nasıl bir yol izlerim diye düşünürüm araştırır enini boyunu tartar ona göre tekrar harekete geçerim, ama acele etmeden ve yapılması gerekenler ne ise sırasını bozmadan. Şuan yaptığım gibi, her düşüş bir tecrübedir, vzgeçtiğim an belkide ışığa ulaşmama birkaç adım kaldığı anlar olabilir, çabuk pes etmemek gerek doğru ilerlediğinden emin olmadıkça
  • Paylaş
Denemek guzeldir. Inanip yola cikmak ama kimse geminin dalgallarla nasil bogustuguna bakmaz geminin limana varip varmamasi ile ilgilenir. Hayatim boyunca tek bir buyuk basarisizligim hem guven hem de para kaybettirdi, toparlanmakta kayiplar ne kadar buyukse o kadar zor oluyor.

Insanın kendine sonsuz ozguveni ile basarişsizlik birbirini takip eder. Bu yüzden her şeyin iyi planlanması, araştırılması ve mantığı kabulü ise baslanmalıdır. Bireyin sadece kendine guvenmesi veya kendini bilmesi yetmiuor. Dis faktorlere, piyasaya ve insanlara da bakmasi lazim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

125 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt