Bilmek istediğin her şeye ulaş

Diz üstü bilgisayar nasıl temizlenir? Temizleme işlemi için bilgisayarı servise vermemiz gerekli midir?

Temizliğe başlamadan önce pil çıkartılır. Ekran temizlenirken monitör tam bir şekilde yatırılır ki herhangi bir ekran temizleme solüsyonu laptopun içine kaçmasın. Klavyeyi temizlerken klavye çıkartılabilir. Laptopu temizlerken kullanılacak solüsyonlar önce temizlik bezine sıkılmalıdır. Solüsyonlarda alkol ,amonyak, butil glikol, metanol bulunmaması gerekir.
  • Paylaş
Temizlikten kasıt yüzeysel kasa temizliği ise kullanıcı kendisi yapabilir fakat laptop fan ve soğutucu temizliği ise kesinlikle profesyonel ellerde yapılması gerekli çünkü temizliğinden ziyade cihazı söküp toplaması ayrı bir ustalık gerektiriyor. Yanlış bir vida atımı dahi bilgisayarınızı bozmaya yeter. Bu konuda profesyonel bir destek almak için atasehirbilgisayar-servisi.com veya dehanotebook.com dan bilgi alabilirsiniz.
  • Paylaş
Bilgisayar temizlemede en önemli yer içindeki cpu ve gpu soğutucu fanıdır. eğer erişimi kolay ise ve (Garanti süresi dolmussa) rahatlıkla açıp temizleyebilirsin.
  • Paylaş
Notebook bildiğiniz üzere sıkışık bir teknolojidir,sadece dışarıdan boşluklardan portatif kopresör yardımı ile notebookun boşluklarından hava tutmanızı öneririm,aksi tatkdirde eğer elektronik deneyiminiz yok ise içini açmanızı önermem,cihazın son durumu nedir ısınıp kapanıyor ise elektronik tamir yapan (notebook tamiri) bir yere götürüp durumu izah edin,firma işini güvenilir bir şekilde özenerek yapıyor ise bütün parçalarını söküp gerekli bakımını,temizliği yapıp size düzgün bir şekilde teslim eder,örnek vermek gerekirse, Elektrik elektronik müh. 4. sınıf okuyan bir arkadaşımız ben temizlerim aiçini açtığı cihazın işlemcinin yerini ve anaklart a zarar vermesi sonucu 1500 tl lik notebook dan oldu, İşini bilen bir firmaya verin sorununuz çözülsün.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1072 Görüntülenme11 Takipçi4 Yanıt