Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doğum günü, sevgililer günü, evlilik yıl dönümü önemsenmeli mi neden?

Başlangıçlar heyecan vericidir. Sürekliliğin girdiği monotonluğu kırmak ise özel anlarda gizlidir. Sizin için değerli birinin doğmuş olması önemlidir. Ya da birlikteliklerdeki dönümler de öyle. Ancak bunun için içten bir gülümseme veya bir bakış veya birkaç sözcük yeterlidir. Ötesi burjuvazinin soytarılığıdır.
  • Paylaş
Sevgililer gününden hiç haz etmesemde, doğum günü kutlamak bana eğlenceli geliyor.(yaşlanmamızı kutluyoruz aslında ama... ) Ben sevdiklerime hediye almayı çok severim ki, bunu sadece özel günlerde değil sürekli yaparım. Evli olsam yıl dönümlerinde eşime yaratıcı sürprizler yapmak isterdim. Ancak karşımdaki insan sevecek diye bir kaide yok tabi. Önemsemeden çok bana eğlence ya da değişilik gibi geliyor bu tip günler.
  • Paylaş
Bu tip özel günler her ne kadar para tuzağı olarak görülse de (özellikle yılbaşı ve sevgililer günü) monotonluktan çıkmak ve kişilerin birbirlerine değerli olduklarını hissettirmek adına evet, önemsenmeli. Bu tip günlerin önemsenmemesi durumunda ise hediye almak için ya da karşımızdakinin değerli olduğunu hissettirmek için her hangi bir bahane olmayacak. Özellikle erkekler için. Tabii ki, değer sadece verilen hediyeler ile ölçülemez ama önemli bir rol oynar.
  • Paylaş
Eğlence olacaksa tabii ki fırsat kaçırılmamalı ama sırf masraf olacaksa önemsenmese de olur.
  • Paylaş
Bazı insan için önemlidir. Kadın insanlar daha fazla önemsiyor gibi geliyor bana. Bu günlerin tüketim çılgınlığına dönüşmesi ise berbat bir durum. En son 14 şubatta erkek arkadaşına aldığı S4 aynı gün elinde patlayan bir meslektaşımla efkar dağıtmak için epheyce bira fıstık rock n roll yapmıştık.
  • Paylaş
Sevgililer günü kutlaması bana saçma geliyor. Tüketimi artırmayı amaçlayan bir olay. Genel bir şey özelmiş gibi kutlanıyor! Doğum günü ve evlilik yıl dönümleri bana göre özeldir. İlla hediyeyi maddi olarak değerlendirmek yanlış. Mesela bu günlerde sabah uyandığınızda düşünceyle yazılmış küçücük bir notu baş ucunuzda bulmanıza paha biçilemez. Önemli olan sevdiğiniz tarafından düşünüldüğünüzü hissetmektir.
  • Paylaş
Hatırlanmalı tabi ama günümüzdeki gibi abartılmamalı pahalı hediyeler havalı mekanlar gerek yok bence
  • Paylaş
İnsan tarihlere büyük anlamlar yüklememeli. Herkesin kutladığı bir günde sevgilimin bana özel oluşunu, hayatıma girişini nasıl kutlarım ki? Evlilik yıldönümü veya doğum günleri de aynıdır gözümde. İnsan sevgisini tarihten bağımsız ve uçsuz yaşamalı. Herhangi bir tarihle kısıtlamamalı günlerse her biri başlı başına "En Özel An" sayılıp değerlendirilmeli.
  • Paylaş
Bence kişiye özel bu tarz günler önemsenmemeli.
Bugün doğmuşsun, iyi ki doğdun... Pastalar, hediyeler, öpücükler, eğlenceler ve ertesi gün bir önceki günün aynısı. İnsanlarda beklenti oluşuyor daha sonralarında. İstediği olmayınca da mutsuz oluyor. Tuhaf. Sıradan bir günü, birinin yada birilerinin eğlenceli, güzel, heyecanlı yapması/yapmak bence daha özel ve anlamlı. En azından sürekli değer gördüğünü, önemsendiğini, unutulmadığını veya sevildiğini bilirsin. Kişiye özel günleri yapmacık buluyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

409 Görüntülenme10 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları