Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doğum haritası nasıl yorumlanır?

Öncelikle doğum haritasında ; Güneş'in bulunduğu ana burç, ufuk
çizgisinin geçtiği yükselen burç ve Ay'ın düştüğü burç hangileridir bu tespit edilir. Sonrasında yıldız birikimi olan dördüncü bir burç var mı sorusuna yanıt bulunur.

Bu burçların özellikleri, yapıları, yapısal uyumları, hangi gruplardan olduklarının incelenmesi doğum haritası yorumudur. Daha sonra evlerde bulunan burçlar incelenir.

İnsanın ana kişiliği 4 ev ile değerlendirilir, sıra ile, 12. -1. - 2. - 3. evlerde bulunan burçlar incelenir. Bu 4 burç kişilik tanımada en kısa ve kolay yoldur. İnsan karakterinde çok önemli etkileri bulunan evlerle ilgili genel bir yorum yapacak olursak :
  • 12. ev burcu kişinin karakterinde hissedilir.
  • 1. evdeki burç kişinin karakterinde görünür.
  • 2. evinde bulunan burç kişinin davranışlarda görülür.
  • 3. evindeki burç kişinin düşünme şeklini etkiler.

Ayrıca; bir kişinin yükselen burcu tesbit edilince; bir evvelki burç ile iç dünyasını, bir ve iki sonraki burçlar ile düşünce ve davranış biçimlerim kısmen kestirebilmek mümkün olur.

Yükselen burcu Aslan olan kişinin, 12. evi Yengeç, 2. evi Başak 3. evi de Terazi olmaktadır.

Bu kişi kendini; Yengeç gibi duygusal hissedecek buna karşılık Aslan gibi
kendine güvenen, benlikçi ve lider olabilen bir kişilik ortaya koyacaktır. Davranışlarında Başak burcunun titizliği ve detaycılığı görülürken kafası bir Terazi gibi çalışacaktır.
  • Paylaş
Doğum haritasının insanın kişiliği ve kaderi hakkında bilgi verdiği söyleniyor.Ama herkesin yorumlayacağı türden bir harita değil bu.Burçlara inanıyorsan ve haritanı merak ediyorsan; kaynak olarak dogumharitasi.astroloji.org/ bu siteyi kullanabilirsin , ben denedim başarılı buldum. :)
  • Paylaş
2

İlginc Adam, Kendi haritama baktım, yazılanlardan birşey anlamadım :))

Aylin Sonmez, Bahsettiginiz sitedeki yorumlar haliyle fazlasiyla yuzeysel. Bu yorumlama isini gercekten bilen birine yaptirtmak gerekli ancak karsimdaki insanin bana dogru soyleyip soylemedigi konusunda her zaman suphe duyuyorum. Ayrica ucretleri de pahali. Bu yuzden bu isi kendi kendime ogrenmeyi deniyorum ben simdilik. :)

Doğum haritası, yükselen burç, ay burcu ve benzeri astrolojik faaliyetler bana fal bakmanin bir başka hali gibi geliyor. Misal aynı gün ve aynı saatte doğan insanların kümelenmiş bir olasılıklar havuzundan beslenmesi hiç mantıklı değil. Peki aynı gün aynı satte doğan iki insan gerçekten aynı satte mi doğdu? elbetteki hayır, çünkü doğdukları yerin saati aslında ayarlanmış ortak bir zaman yani gerçek saat değil. O halde yerel saatle insanlar aynı saatte dogamaz. Bu durumda yıldızlar da aynı yörünge de olamaz. Hal böyle olunca genelleme yapılmış fal anlayışından öte bir şey olmuyor astrofalcılık, loji eki bildiğiniz üzere bilim anlamına gelen bir ek ama bilim genel olmaz ki, bir kesinlik icermesi lazım. Muğlak bilim dalları muhakkak vardır misal evrim üzerine yapılan araştırmalar, yada dini araştırmalar bunlarda loji ekine dayanarak varlar, ancak burada bilimin teorik yapısı hep on planda araştırma ve açıklamalar da bu çerçevede. Bu sebeple astrolojiden ayrılıyorlar. Ayrıca o yıldız kumelerinin konumları an itibarı ile doğru değil aslında bize gözüken ışıkları o yıldızların yüz belkide binlerce yıl once oluşan işimalari, belki de o yıldızlar öleli çok oldu ama mesafe sebebi ile ışıkları bize belki bin yıl daha gelecek. Vesselam astrological foul :)
  • Paylaş
4

Duyguertuğrul, Çok doğru bir saptamada bulunmuşsunuz aslında ama bazı durumlar da gerçekten insanı şaşırtmıyor değil.Örneğin Adolf Hitler'in haritasının yorumlamalarına denk gelmiştim ve eğer doğum saati vs. doğru ise adamın diktatör olacağı annesinin karnından çıkarken belliymiş:) ve buna benzer pek çok haritanın yorumlanmasında da tutarlı durumlarla karşılaşmışlığım vardır.Astroloji ile ilgili eleştirinizde ise haklısınız kesin bir çıkar yolu sağlamadığından bu ekle sonlanması pek doğru olmamış.Sanırım astronomideki nomi eki rezervli olunca onlar da böyle bir ek takmışlar.Kimse onları umursamayınca daha cool görünmek için böyle bir yola başvurmuş da olabilirler tabi.Ama bana kalırsa yabana atılacak bir alan değil astroloji , reel sonuçlar verebiliyorlar çünkü.
Bu arada siz bu yazıyı yazalı iki sene kadar olmuş ve o yıl doğan bir çocuk şu an konuşmaya başlamış olabilir.Yeni sayılırım buralarda kusura bakmayın:))

Hakan, Teşekkürler, evet yabana atamayız , bugünkü modern bilim modern uzay bilimi bu işi ciddi yapan insanlardan geliyor, yıllarca sadece yıldızları seyrederek padişahına, kralına bilgi verenler bu işin temeli ama buraya kadar işte temeli atmış abiler, bizde uzaya çıkmışız artık :-)

Pınar Kobya, Evett bu yazı 2012'de yazılmış ama yorum yapmadan duramadım, hatta sırf yorum yapabilmek için yeni bir hesap açtım. Öncelikle astroloji konusunda iyiyim diyeceğim kadar çok şey bilmiyorum ama astrolojide saatlerin önemli olmasının sebebi doğum anında gezegenlerin ya da gök cisimlerinin konumlarının belirlenmesidir ki doğum haritası çıkartacaksanız doğum yerinizi de belirtmeniz gerekir. Aynı anda doğmuş olan dünya üzerinde tabi ki birçok insan var ama bunların yerleri de büyük önem arz ediyor. Yeri geçelim, zaman. Aynı hastanede doğan iki çocuk düşünelim. Bu iki çocuk anne karnından aynı anda çıkarsa eğer, karakterleri benzer olur bu doğru ama yeryüzünde böyle bir olay olduysa bile bu iki insan ne birbirlerini tanıyabilmiştir ne de bizim onlardan haberimiz olabilmiştir. Kaçımız aynı hastanede kiminle aynı anda doğduğumuzu araştırıyoruz ki sonuçta? ☺
Ve aynı karakterde olan insanların sırf aynı karakterde oldukları için aynı insan olmaları söz konusu değil. Çünkü ikisi de farklı ailede büyüyecek, farklı doğrular öğrenecek ve farklı yollar seçecek. Hadi diyelim ikizler, ikisi de farklı anlarda doğduğu için aradaki bir iki dakikalık değişim çok şeyi etkileyebilir etkilemediğini varsayarsak da zaten ikizler çok benzerdir. Yani düşünsenize ben balık burcuyum ve balık burcu olan herhangi bir arkadaşımla aramızdaki benzerlikleri görünce gerçekten şaşırıyorum. Bu denli insan doğasına belirli başlı şekilde etki edebilen gezegenler için bir bilim dalı bence gayet normal. Sonuçta tfelsefe de bir bilim dalı ama kesinlikle sayılara ve kesinliğe dayanmıyor 😀 Bir de bildiğim kadarıyla (ben Müslüman olduğumdan sadece İslam hakkında bir bilgim var) gök cisimlerinin insan doğasını etkilediği peygamberimiz tarafından kabul edilmiş. Yaaaani bence tekrar bir düşünün derim, hatta kendi doğum haritanızı yorumlatın "Oğlum gerçekten doğru bu!" dediğinizde kesin ilginizi çekecektir 😁

Hakan, Hep derim inploidte yazdıklarınız bir gün karşınıza çıkar. Bu soruda dönem dönem kendini yenileyen bir soru tarihsel kayıt oluyor hâliyle.

2012 den bu yana fikrimin değişmediği söyleyebilirim, ancak doğum haritası konusunda bu arada bilimsel bir gelişme oldu, gen haritası kan alınarak çıkarılıyor ve genetik atalarımızın izlediği coğrafik göç yolumuz çiziliyor bu bilgi konu ile uzaktan ilgili çünkü bazı davranışlar genetik olarak taşınıyor bazı toplumlar savaşçı iken bazı toplumların barışçı olması gibi.

Bu arada bir soru için bile gelmiş olsanız bile kalıcı olmanız dileği ile hoş geldiniz...

rezzankirazburc2014.blogspot.com - Rezzan Kiraz 'da güzel yorumluyor tavsiye ederim.
  • Paylaş