Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doğuştan gelen bir yaratıcılık potansiyelim var ve bunu keşfetmem çok uzun sürmedi. Bunu da çok meraklı olmama borçlu olduğumu düşünüyorum. Bu özelliğimin fark yaratmasını istiyorum ve bunun girişimcilikten geçtiğini düşünüyorum. Sizce bunun için en iyi başlangıç noktası neresi olmalı?

Vereceğiniz cevaplar benim için gerçekten çok büyük önem taşıyor.Düzenle
İsmin modern adı girişimcilik olsa da bunun özü ticarettir. Bu şekilde hissetmeniz harika çok az insan bunu hisseder, hissedenlerin de birçoğu dile getirmez.

her girişimin %75 i çöptür ve değeri sadece 1 dolardır. Geriye kalan %25 in %50 si yetersiz bilgi ve maliyetler sebebi ile çöp olur. Yani elimizde sadece %12,5 luk bir başarı şansı vardır ilk adımın oranına göre . Bu da bahsettiğiniz ve hissettiğiniz duygu ile gerçekleşir.

başlangıç noktası fikrinizin yakın fikirlerle olan ilişkisini akademik olarak incelemek ve işlem basamaklarını iyi çözmekten ve bütçenizi iyi planlamaktan geçiyor daha sonra elinizde ki prototipe göre uygun yatırımcı aramak ve beraber kazanmak amacıyla proje üretmeniz gerekiyor. Arkası gelir.


bol şans.
  • Paylaş
Güzel yetenek. Ya zengin eder yada kafayı yedirir. Hep uç noktalarda yaşayacaksın dostum. Önce bunu kabullenmelisin.
  • Paylaş
inploid.com/t/tek-bildigim-sey-kendi-isi...

Bu linkte belirtilen kaynaklar önemli, tavsiye ederim
  • Paylaş
Açıklamalar kısmına yaratıcılığının konusu, alanı ile bilgiler yazıp ilgi alanlarından bahsetmen çok daha amaçlı bi soru ortaya koyabilirdi. Meşhur bir laftır "Kontrolsüz güç, güç değildir. " lafı, bilirsiniz.
Bu konuya netlik kazandırmadan kendini yaratıcı olarak tanıtman da bana kalırsa eksik.

"Her şeyi bilen(bulan, geliştiren, öğrenen) insan" kavramına kendisini oturtmaya çalışan bir düşünce yapısından da uzak durmanı tavsiye etmeden geçemiyorum.

Sürekli arayışta olan kişi olmayı kenara bırakır da hedeflerini belirler ve bunları da sana en büyük destek olacak "düşünce sisteminle" tatlılaştırırsan başarı sana zaten gelir.

=> Gerekli değişiklik geldikten sonra tekrardan yorum yaparım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

79 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları