Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doktor nereye ve nasıl şikayet edilir?

Sağlık sisteminde o kadar değişiklik var ki aile hekimi mi semt polikliniği mi yoksa devlet hastanesine bağlanmış bir birim mi bilmiyorum artık ama bir değil iki değil üç değil defalarca yanlış ilaç yazan, yanlış rapor yazan, yetkisi ve uzmanlığı olmadığı halde hatalı ilaç yazan bir doktoru şikayet etmek istiyorum.Düzenle
SAĞLIK BAKANLIĞI ŞİKAYET VE İSTEK HATTI
Resmi özel bütün hastanelerdeki, sağlık ocaklarındaki vb. tüm sağlık sektöründe, doktorlar, hemşireler, hastane çalışanları, ambulans hizmetleri aksaklıkları, personel duyarsızlıkları, hasta hakları ile ilgili her türlü şikayet ve isteklerle ilgili olarak 24 saat aranabiliyor...

Doktorlar, hemşireler, sağlık personeli kötü davranırsa, 112 ambulans hizmetinde sorun yaşanırsa, görevliler duyarsız olursa ve daha birçok sağlık konusu ile ilgili her şey için (Hastane, doktor, hemşire vb. sağlık sektöründeki tüm şikayet ve istekler içindir).

ALO 184 SAĞLIK BAKANLIĞI İLETİŞİM HATTINI ARAYABİLİRSİNİZ...
 • Paylaş
Hangi meslek olursa olsun BİMER e şikayet edebilirsin. Gayet efektif ve caydırıcı. Anında savunma istiyorlar ilgili kişi hakkında.
 • Paylaş
Doktorların yaptığı hatalar hakkında hastanelerde bulunan hasta hakları birimini kullanarak şikayetlerinizi yazılı olarak bırakabilirsiniz.
 • Paylaş
Ananeme kolundaki ağrı için 5 adet iğne vuruldu, kadın 15 dakika sonra nefes alamıyorum dedi ve düştü. İğne akciğerde balon yapmış. Kadın 5 gündür hastanede, herkes ilk 2 gün başında pervaneydi ama şimdi sallayan eden yok. Üstelik hafta sonu, nöbetçi doktorun ve hemşirenin ortalarda görünmemesi yüzünden nefes darlığından ölüyordu. Hastaneler iyi güzel de, biraz şans lazım hayatta kalmak için.
 • Paylaş
2

Kemal Alakoc, Evet günümüz 21 yy dünyasında. Özellikle Türkiye de çifte standart yaşanıyor pes dogrusu.Simdi size başımdan geçen. Olayı anlatacam.Ehliyet degisimi için sağlık ocağına gittim sağlık belgesi istedim.dOktar bana isterse bu belgeyi verebileceğini ama hastaneye yönlendirmek. İstedi .burda da aynen bedeli 160 tl 30.tl.kart bedeli.yaklaşık 200.tl sanki sıfırdan ehliyet.alıyorsunuz .Doktora söyledim. Başka sağlık ocağı veriyormus diye yanibakildiginda kulak testi ve görme testi basit testler hastaneye gonlendiriliyorsunuz yani o kalabalık sıranin içine bir nebze bis vatandaşlar aciliyeti olanların sırasına müdahele. Gibi yani sonuç. İtibariyle bunu.doktora söyledim siz.gidin o veren saglik ocaklarindan alin dedi bana ego da o biçim. Dedim sizi.iyi tanisaydim nazım geceyi bu belgeyi verirmisiniz dedim.pişkin pişkin veririm dedi şimdi cifte standart değilde ne bu eğer cebimizde paraniz yoksa birde ezik duruyorsaniz işiniz bitik her türlü egosal.yonden tokat yersiniz Sonuç itibariyle doktora kalsın istemiyorum dedim .çıktım odasından .evet duyarlı bir vatandaş olarak yazma gereği duydum.siz duyarlı bir vatandaş olarak. Hakkımızı. Koruyalım çifte standarta.dur diyelim

Günay Iskender, Anneanneniz için geçmiş olsun, bahsettiğiniz olay ilaca bağlı anaflaksi gibi bir doktor olarak bunu ön görmek imkansız, lakin tedavi sürecindeki sıkıntılar için üzüldüm.

Sağlık bakanlığının resmi sitesi BİMER'e yahut hastanedeki hasta hakları birimine şikayet edebilirsiniz. Tebrikleriniz bizlere asla ulaşmaz ama şikayetleriniz en geç bir gün içinde bize geri döner hükümetimiz sağolsun :)
 • Paylaş
Günümüzde devlet de halklar ilişkiler konusunda adım atmış durumda. Burada belirtildiği gibi bir çağrı merkezi ya da hasta hakları birimi kullanılabilir. Ama açıklamadan okuduğum kadarıyla bu iş sıkı bir soruşturma isteyen bir vak'aya benziyor. Bence, o hekim hangi ilde görev yapıyorsa, o ilin sağlık müdürlüğüne dilekçe ile başvurun.
 • Paylaş
Doktorun davranışından rahatsız isen başhekime durumu izah edebilirsin. Lakin yanlış ilaç veya tedaviden bir zarar gördüysen, sana tavsiyem bir avukatla iletişime geçmen.

Sadece şikayetle yetinmemelisin.
 • Paylaş
Mart ayında apandisitten ameliyat oldum 3 gün sonra taburcu oldum sonra fenalaşıp tekrar hastaneye aynı doktora gittim içimde iltihap olduğunu ve ameliyat etmeden kurutabileceğini söyledi ve 5 gün tedavi sonrası hiç bir tahlil yapmadan 3 doktor onayıyla içimde iltihap olmadığına dair beni taburcu etti 2 gün sonra komalık bir durumda özel hastaneye yetiştirdiler içimden yaklaşık 3 lt kadar iltihap boşaltıldı buda yetmedi iltihap dokularıma zarar verdiği için iç dikişlerim tutmadı ve 3. Ameliyat ile yama koyuldu 6 aydır iyileşmeye çalışıyorum önceleri doktoru şikayet etmedim çünkü edebilecek bir durumda degildim daha yeni yeni kendime gelebiliyorum şuanda mahkemeye verme şansım ve şikayet etme şansım varmıdır
 • Paylaş
3

Ayhan Şimşek, Geçmiş olsun. Umarım kalıcı bir şekilde şifa bulursunuz. Ve bu konulara hakim değilim fakat hastanede ki tetkiklerinizi gösterir olan dosya kopyanızı bu şikayetten önce edininiz.

Bahadır Çavuş, bütün dosyalarımı edindim teşekkür ederim hatta hatayı yapan doktordan bile gittim bir şey belli etmeden bütün evraklarımı aldım

Ayhan Şimşek, Yolunuz açık olsun. Size yapılanı kesinlikle kar olarak bırakmayın bir başkasına. Bu davranışınız belki de başkalarının hayatını kurtaracak. Kolay gelsin.

TEPECİK EĞİTİM HASTANESİ ÇOCUK DR LARINDAN AYŞE CİN HANIM EFENDİ 4 KERE GITTİK ÇOCUKLARI AZARLAYAN SEVGİ GÖSTERMEYEN BİR BAYAN BENCE ÇOCUKLARI SEVMEYEN BU İŞİ YAPMASIN ODADA COCUKLAR ICIN HAZIRLANMIŞ OYUNCAKLARI BILE ELLETMEYEN ASABI BIR DR HIC MEMNUN KALMADIK HIC DR LARDAN KORKMAYAN DR OLMAK ISTEYEN COCUKLARI SOGUTMAK BAŞKA BIRSEY YAPMIYOR
 • Paylaş
04.07.2014 günü saat 14.00-14.30 sıralarında Lüleburgaz Devlet Hastahanesi Nöroloji Bölümü'ne ilaç raporumu yeniletmek ve ilaç yazdırmak için gittim. Ben yaklaşık 43-44 yıldır epilepsi tedavisi görmekteyim ve ilaçlarımı raporla almaktayım. Ayrıca belirtilen hastahanede 30 yıldır raporumu yenileyerek ilaçlarımı almaktayım. 24.07.2014 günü nöroloji doktoru Onat Demirci'nin odasına girdim. Raporumu yeniletmek istediğimi söyledim. Beni ilk defa gördüğünü ilacı yazabileceğini raporu yenilemeyeceğini söyledi. Ben de madem ilaç zarar verebilir ilacı neden yazıyorsun? Ben derdimi anlatamıyor muyum? Yavrum dedim. Ben senin yavrun değilim dedi. Öğretmen olduğum ve benden çok küçük olduğu için ağız alışkanlığıyla söylediğimi belittim. Lanet olsun diyerek odadan çıktım. Başhekime giderek olanları anlattım. Yardımcı olamayacağını söyleyince hastahaneden ayrıldım. Gençliğine vererek daha önce şikayette bulunmadım. Lakin adı belirtilen doktor ona hakaret ettiğimi sebep göstererek beni şikayet etmiş. Karakola 59 yaşında ifade vermeye gittim. Hakaret olarak ne söylemişim dedim "ne biçim doktorsun Allah belanı versin "demişim. Öyle bir şey demediğimi fakat dediğimi düşünüyorsa bile bu hakaret değil bedduadır. O zaman adam olacak beddua almayacak dedim ve ben de şikayetçi oldum. Şimdi mahkemeden bana celp geldi. Orada da bana küfür ettiğimi söylemiş. O küfrü ağzına nasıl yakıştırmış? Ben bir doktora yakıştıramadım. Resmen bana iftira ediyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu yaşta bir de iftiraya uğradım. Çok rica ediyorum. Lütfen ilgilenir misiniz? Gereğinin yapılması dileğiyle.
 • Paylaş
1

Fazlı Özdemir, "Allah belanı versin" bildiğim kadarıyla, savcılık kararına göre, "Allah'tan dua dilemek" olarak değerlendirilir ve hakaret değildir.

Ayrıca, sn. hocam; Konuyu götürebildiğiniz bütün makamlara götürün ve mesleğini sadece halk üzerinde kurulmuş bir saygınlık tahterevanı olarak kullanan, görevi yerine getirmek konusundaki eksikliklerini de ukalalıkla kapatmaya çalışan bu ve benzeri kişiler karşısında da asla sessiz kalmayınız.

Tepkiniz gayet yerinde ancak hastane içi şikayetlerin çok fayda sağlayacağını düşünmüyorum.
Diğer arkadaşların önerdiği Sağlık Bakanlığı'na ek olarak yakınınız olan bir avukat ahbabınızdan da yardım almanızı öneririm. Savcılık kanalını kullanarak kişiyi şikayet edebilirsiniz.

İl ya da ilçe sağlık müdürlüğüne veya ilçeye bağlı olan yerlerde kaymakam ile bağlı olan yerlerde valiye şikayet yoluna gidilebilir
 • Paylaş
Oben bugun hastanede bı sorun yasadım dktordenilen biriyle onu nasıl sıkayet etmem lazım bilgi verebilirmisiniz
 • Paylaş
Sağlık bakanlığının şikayet hattı olması gerekiyor. En kötü siz e devletten cumhurbaşkanlığına şikayetinizi bildirin onlar gerekli bölümlere aktarıyorlar. Başka bir konu ile ilgili yaptığım şikayete 3 gün sonra geri dönüş yapmışlardı.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

48715 Görüntülenme27 Takipçi13 Yanıt