Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doktorların insani duygularının bastırılmış olmasının nedeni nedir?

Kimisinde yaradılışı nedeniyle gelen bu özellikler fakültede iyice sağlamlaşırken, kimisinde ise fakülte süresince otomatik olarak kazanılan bir özellik halini alır. 6 yıl sonunda (hazırlık ile beraber 7 yıl) farkında olmadan bu yönde bir insan olursun, öyle olmak zorundasın. En kritik anlarda en ciddi kararları vermek senin işin iken etrafta telaş içinde koşturan, ağzı tutulan, elleri titreyen, ağlayan insanlardan olamazsın. Her şeyden önce güven vermelisin,kriz yönetimini bilmelisin.

Sonuç olarak kriz anında her şey bir kenara bırakıp olabildiğince sakin kalmalı ve duygularını kontrol etmelisin. Ha sonrasında eve gidip kaybettiğin hastanın yasını tutar ya da yanlış bir uygulama ile verdiğin acının, yazdığın yanlış ilacın vicdanını boş duvarlara karşı yaparsın. Yani duyguyu hiç bir zaman bastıramazsın ancak erteleyebilirsin.

  • Paylaş
Bunu hastayla aralarına bir mesafe koymak adına yaptıklarını düşünüyorum. Yani doktor da hastası ile ah vah etmeye başlarsa ne olur o hastanın hali?
  • Paylaş
Sanki bastırılmış değil de sadece alışmış gibiler ya da iş gereği öyle 'soğuk kanlı' olmak durumundalar. Öyle de olmalılar bence çünkü bir doktor hastaya en başta güven vermeli, ne yaptığını iyi bildiğini hastaya hissettirmeli. Ağır yaralı bir hasta düşünün ve gittiği doktorun da çok duygusal veya duygularını ve heyecanını belli eden bir kişi olduğunu düşünün. Bu durum hastaya daha fazla korku verecektir diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

515 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları