Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dokunmatik telefonların ekran temizliği nasıl yapılır?

 1. Mikrofiber bezlerden edinin. Diğer bezler mikrofiber bezler kadar hassas değildir.
 2. Ekranı asla peçete ya da kağıt mendil ile silmeyin. Çünkü kağıt ağaçtan yapılır ve içerdiği selüloz parçaları ekranı çizer.
 3. Ekrana doğrudan sıvı uygulamasından kaçının. Temizleme spreylerini ekrana sıkmayın.
 4. Cihazınızı kapatın. Eğer lekeler sadece bez ile silmekle gitmiyorsa, bezin bir ucuna nemlendirmek amaçlı sıvı uygulayın. Kullandığınız sıvı camsil, su ya da ekran temizleyici sıvıların dışında bir sıvı olmasın.
 5. Ekrana fazla baskı uygulamayın. Hafif bir şekilde ovalayarak silme işlemini gerçekleştirin.
 • Paylaş
En bilindik yöntem ekran koruyucu almaktır. Bu ince plastik kılıf dokunmatik ekranın temiz kalmasını sağlayacaktır. Bu ekran koruyucuyuda az alkol ile temizleyebilirsiniz.

Ekran koruyucu kullanmıyorsanız eğer; piyasada dokunmatik ekranlar için üretilmiş temizleyiciler bulunmakta. Mesela iPhone ve iPad' in yaratıcısı Apple iKlenz adlı spreyi tavsiye ediyor.
Android

Aynı şekilde Monster CleanTouch adlı ürünün de faydası olabilir.
Android
 • Paylaş
Başlığı görünce aklıma dragons den tr de, ekran koruyucusu için yatırım almaya çalışan girişimcinin yayınlandığı bölüm geldi, motorlu el zımparası ile caanım iPhone4 ün ekranını hiç etmişti adam. Baybars altuntas in telefonuydu galiba, ne kızmıştı adama, video aradım ama bulamadım,

Ekran koruyucu filmler temiz tutmuyor aksine çiziliyor ve mat bir görüntü oluyor ana uzun zaman ekran korunuyor, film çıkınca altta ekran yeni gibi kalıyor.
 • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Diyelim ki film kullanmadan önce ekranda oluşan el ve parmak izlerini nasıl sileceğiz? Temiz bir ekran için koruyucu olarak şeffaf filmler kullanılabilir ama ekran temizlenmeye ihtiyaç duyarken bunu yapamayız. Yaparsak, filmin altında kalıcı izler olacaktır. O yüzden nasıl temizlendiğini ben de merak ediyorum? Hafif nemli bez? Ya da PHILIPS'in kalıcı ekran temizliği spreyleri ve yumuşak bir bez yardımı ile yapılabilir mi?

Hakan, Tavsiye olarak penye veya guderi geliyor aklıma, telefonu film kaplarken , satış görevlisi bir selobantin yapışkan tarafını kullanarak temizledi, amA önce penye gibi bir kumaşla sildi, işin sırrı bantta bence. Ekrana degdirip tüm izleri tozları topladı.

Elinizdeki bir telefon olduğu için, her an yanınızda olacaktır. Temizlik ihtiyacınız da herhangi bir yerde ortaya çıkacağından yanınızda alet, edevat, solüsyon vb olmayacaktır. Ekrana hohlayıp penye tişörtünüze silebilirsiniz. Eğer ekranı koruyucu filmsiz kullanıyorsanız ekran çizilmeyecektir. Film kullanıyorsanız filmin malzemesine göre çizilebilir ya da çizilmez. Ekranınız ilk dokunuşta yeniden pisleneceğinden temizlik için herhangi bir yatırım yapmayı tamamen saçma buluyorum.
 • Paylaş
Bence hiç ekran temizliği ile uğraşmayın parmak izi tutmayan jelatinler var onlardan taktırın temizleme ihtiyacı duymazsınız ben kendi telefonuma taktırdım 4 aydır ekranı hiç silmedim ne parmak izi nede her hangi bir toz yok
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

19225 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Dokunmatik telefonların ekranı nasıl silinir?

 • Dokunmatik telefonlar nasıl temizlenir?