Bilmek istediğin her şeye ulaş

'Dolu dolu yaşamak' nedir?

Dolu dolu yaşamak herşeyde olduğu gibi kişiye göre değişkenlik gösterir. Bazısına sorarsınız yoğun iş temposunun içerisinde bile hayatı dolu dolu yaşadığını ifade eder. Bazısı ise kendine yatırım yaptıkça, ya da ailesiyle olduğunda ifade eder. Bana göre ise; dolu dolu yaşamak, kendime ve insanlara değer verdiğimde, dürüstlüğümden taviz vermediğimde, oğlumun büyümesine tanıklık ettiğimde, hayatın ve herşeyin farkında olduğumda yaşıyorum hayatı dolu dolu...
  • Paylaş
Pişman olmadan, ders çıkararak ve hedeflerımıze ulasmak ıcın yaşamak.
  • Paylaş
Anı yaşamaktır ve dolayısıyla her anın doyasıya tadını çıkarmaktır. Ne de olsa hayat beklemez... .
  • Paylaş
Kesinlikle göreceli bir kavramdır. 'Kendini bil' sözü gerçekten göründüğünden çok daha derin bir anlama sahip ve bu konuyla doğrudan ilişkilidir bence. Her insan başkalarından önce kendini tanımalı, başkalarına sorduklarını önce kendine sormalı ve başkalarını yargılamadan önce kendini yargılamalıdır... Bu tabi ki başlayıp biten kısıtlı bir süreç değil, ömür boyu devam eden bir yolculuktur. İşte dolu dolu yaşamanın anlamı, bu yolculuk boyunca insanın kendisine sorduğu soruların cevaplarıyla şekillenir... Bu cevaplar bazen bir anne için evlat kokusu koklamak, bazen bir sevgili için sevgi sözcükleri duymak, bazen de kimsesiz bir çocuk için bir yuvanın sıcaklığını hissetmektir. Kişilere ve zamana göre sürekli değişkendir, sürekli bir arayış gerektirir ve bu arayış bence mutlu olmanın en temel gereklerinden biridir... .
  • Paylaş
Dolu dolu yaşamak anı yaşamak, geleceğe hazırlanmak, geçmişle hesaplaşmaktır... .
  • Paylaş
Hayatımdaki hedeflerimden bir tanesi 'hayatı dolu dolu yasamak' çünkü hayat kısa ve zaman çok hızlı kosarcasına... Her insan özel ve tek olduğu için hayata bakış açıları da farklı doğal olarak.benim için dolu dolu yasamak hayatı ; kendimi geliştirmek , insanlara yardım etmek, mutlu olmak ve mutlu etmek tabiki de hep gülmek... . : )
  • Paylaş
Anlatacak çok hikayenin yada çk fazla hayat tecrubesine sahip olma anlamından ziyade geneline bakıldığında mutlu bi hayat da yeterince doludur
  • Paylaş
Herkese göre değişir. Bana göre dolu dolu yaşamak; en başta bu anı anlamlı yaşamaktan; hata yapmaktan, hatadan ders çıkartmaktan, öğrenmekten, öğretmekten, kendini geliştirmekten, mutlu etmekten, mutlu ederken mutlu olmaktan, gerekeni yapmaktan, pişmanlık duymamaktan, bazen saçmalamaktan, saçmalayınca kahkaha atabilmekten geçiyor. Geçmişe bakınca gözünün önüne birsürü harika anının gelebiliyorsa, şimdi mutlu ve huzurluysan, hayatından tatmin oluyorsa, yanlışlardan ders çıkarıp geleceği şimdide yaşıyorsan; dolusun ve dolu dolu yaşıyorsun demektir.

Kısaca bana göre ; birilerine bir şey kattığında, bir şeyler yaptığında, kendini geliştirdiğinde ve öğrendiğinde, amaçların için çabaladığında daha dolu yaşıyor olursun.
  • Paylaş
Dolu dolu yaşamak, yaptığım her şeyden haz ve mutluluk almaktır. Kişi kendini bilir ve ona göre davranırsa dolu dolu bir yaşam sürebilir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1213 Görüntülenme11 Takipçi10 Yanıt