Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dövme silme kremleri işe yarar mı?

Lazer öncesi hazırlık için verilen kremler dışında piyasada bulunan dövme silme kremleri büyük ölçüde ticari amaçlarla piyasaya sürülmüş olmakla beraber hiç fonksiyonel değildir. Derinin altına işlenilen boyanın derinin en üst katmanına sürülen bir şeyle silinmesi hemen hemen imkansızdır. Bu yöntemle dövmeyi silikleştirerek dövmeyi ortadan kaldırmak oldukça zaman alır (koyu ve iyi işlenmiş bir dövme için 10 yıl kremlenirsiniz muhtemelen). Buna karşın yoğun ve sürekli güneşe maruz kalan bir ten zaten zaman içerisinde dövmesini kendi silecek ve atacaktır. Demek istediğim şey bu yöntemi tercih edip dövme silmeyi düşünen birinin bol bol dövmesine bronzlaştırıcı sürüp solaryuma girmesi bile daha net sonuç verebilir.
  • Paylaş
Dövme kremleri düzenli kullanılırsa ancak dövmenin koyu renginin silikleşmesini sağlayabilir. Silikleşen dövmeyi lazerle silmek daha kolay bir hale getirir. Kremler içerisindeki kimyasal maddeler pigmentlerin deri yüzeyine çıkmasını sağlar. Kabuklaşan deri soyularak dökülmesini hedefler. Bu işlem çoğunlukla olmadığı gibi kalıcı izlere de sebep olduğu görülmüştür.
  • Paylaş
Way arkadaş ne sıkıntılı iş bu dövme. demek ki ilk kez yapılırken çok iyi düşünmek ve taşıyacağıtemayı yada işletileşecek grafiği ( herhalde bir tema taşıması şart değildir.) çok iyi düşünmek gerekir düşününsene sonradan din değiştiren birisi için önceki dinini temsil eden figürler nasıl sorun olur.

bir de @Thor a bir sorum var, derlerki dövmeyi ilk kez çok gözünüzün önünde olmayan bir yerinize yaptırın misal kol üstü yerine kol içine dirseğe yakın bir yere yada sırtınıza filan acaba bu ilk dövme için doğru bir yolmudur yoksa bir efsanemidir?
  • Paylaş
2

Lateralus, Kişiden kişiye çok değişiyor bu olaylar. Sürekli göze çarpan bir dövmeden sıkılmaktan ziyade daha çok o kişinin mentalitesinin değişimiyle alakalı olabilir o olay. Örneğin, 17 yaşında çok agresif bir dövme yaptıran birinin daha sonra gazı kaçabilir. İnsan değişiyor malum. Bir de yer harcama durumu var. İlk dövmesini çok görünen bir yere yaptıran kişiler daha sonra o dövme yerine aslında neler yaptırabileceğini ya da yanlış kişiye yaptırdığını keşfediyor. Bütün bunlar yine dövme yaptırmaya devam etmekle alakalı. Bence en önemli olan şey %100 kalite. Kaliteli, sanat eseri niteliğinde bir dövmeden sıkılmak gerçekten çok zordur. Elbette karar aşamasını da unutmamak gerek. Mükemmel bir işçilikle kız arkadaşınızın portresini yaptırırsanız şayet o dövmenin ne kadar mükemmel yapıldığıyla alakasız olarak sıkılma ihtimalinin kapılarını zorlarsınız. Değişken şeyler.

Hakan, o halde ilk dövme de . tasarmcı ve dövmecinin önemi çok büyük. az biraz da halden anlayan bir sanatçı lazım.