Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dropbox'ı diğer benzer programlardan daha popüler yapan nedir?

Bu işi tam anlamı ile ilk yapan değiller ama ilk iyi yapanlar onlar. Buna ek olarak bence Dropbox'ı diğerlerinden ayıran en önemli özellik entegrasyonda katettikleri yol. Şu an neredeyse her çıkan paylaşım tabanlı mobil uygulama dropbox desteği ile çıkıyor ve hatta bunu da açıklamalarında "Dropbox support" gibi bir ibare ile gösteriyorlar. Uygulamaların dropbox'a destek vermeleri aslında onun daha sağlam olarak büyümesine de destek oluyor. Kullanıcıların bu programları da dropbox ile kullanması sayesinde de dropbox kullanımı sürekli artıyor.

Dropbox'ın yaptığı satın alımlarla (yakın geçmişte Audiogalaxy ve bugün de Snapjoy) aslında elini güçlendirmeye devam ediyor.

NOT: Audiogalaxy (audiogalaxy.com) müzik paylaşımı, Snapjoy (snapjoy.com) fotoğraf paylaşımı üzerine başarılı girişimler.
  • Paylaş
Bana göre bulut sistemindeki öncü uygulama olmasıdır. O dönemde nadir karşılaştığımız bir sistemdi bulut. Fakat Dropbox o dönemin en kaliteli uygulamasını yaptı.

Tabii daha popüler olmasında aldığı yatırımlar, gelişim süreci gibi birçok etken de sayılabilir. Ama şuan bana göre Google Drive çok daha iyi halde.

  • Paylaş
Belli markalar Dropbox ile anlaşmalar yaparak belli sürelerle ürünlerini satın alanlara Dropbox'tan ücretsiz depolama alanı verdi ve bu şekilde Dropbox iyi bir reklam yaparak popülerleşti.

Ancak şu anda Google Drive, Yandex Disk, Microsoft SkyDrive da oldukça başarılı ve popüler.

  • Paylaş