Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dudak çatlaklarının çok sık olmasının sebebi nedir? Ne gibi önlemler alınabilir?

Genellikle mevsime bağlı değil...Düzenle
Mevsimsel nedenler dışında bazı kimyasallar da dudak çatlaklarına neden olur. Örneğin bayanlarda bazı rujlar yüzünden dudak çatlaması görülür. Onun haricinde vücudun susuz olması ve A vitamini fazlalığı en sık rastlanan sebeplerdir.
  • Paylaş
Dudak çatlaklarının birinci sebebi yeterli ilgiyi görmemeleridir . Bu na inadequate kissing syndrome denilir. :)

... Tabi ki denmez tamamen atıyorum . :)

sevgilinizi terk edin. Terk edecek bir sevgili yoksa önce sevgili yapın sonra o nu terk edin kissable bir sevgili yapın düzelir.

Şaka bir yana ağızdan nefes almayı bırakıp, burundan nefes alıp ağızdan vermeyi tekrar vucudunuza öğretin. O dudaklarınız çatlamayacaktır.
  • Paylaş
1
Dudak yeme alışkanlığı olanların dudakları daha çok çatlıyor. Yemeyin arkadaş o dudaklarınızı aaaa habire nemlendirme ihtiyacı hissediyorsunuz sonra: P. Birde bayanlar için söylüyorum sürekli ruj yada dudak koruyucu kulllanıyorsanız bu alışkanlık haline geliyor. Ben çocukluğumdan beri tatları çok güzel olduğu için dudak koruyucular kullanmaya başladım. Sürmediğim zamanlarda aşırı kuru hissediyordum ve bu alışkanlık hala devam etmekte. Arkadaş her çantada, cepte bi nivea lip care olurmuş mu yaw =).
1-dudağınızı yemeyin. : D 2-bayanlar için söylüyorum kalitesiz ruj, eski ruj kullanmayın. 3-soğuk havalarda, aşırı sıcak kuru havalarda nemlendirici kullanın.
  • Paylaş
Çok fazla labello'mu ne haltsa işte ondan kullanıyorsunuzdur.

Tıp

Diyorum gençler, bırakın uyuşturucu kullanmayı, doğal hayata dönün. Zaten bu meretin de tadı kullanana ne kadar hoş gelse de öpüşürken iğrenç oluyor. . .
  • Paylaş
1

Winterwitch, doğru. ben yazdım zaten çocukluğumdan beri bunları kullana kullana müptelası olduk

Bir prof olarak size bol bol su içmenizi öneriyorum eger kadınsanız ruj sürerkende dikkat etmelisiniz
  • Paylaş