Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya bilim, sanat, edebiyat, teknoloji, uzay, gezegenlerin keşfi, hastalıklara çare için uğraşırken; bizim ülkemizde neden insanların cinsiyet, renk, kimlikleri ve dinleri vs ile uğraşılıyor? Bu neyin göstergesidir? Ne zaman aşacağız bunları?

açık-kapalı,kadın-erkek,Türk-Kürt,alevi-müslüman,dindar-ateist vs vs vs vs bir çok konuda.Neden bunlarla uğraşılıyor bizim ülkemizde.Bunları sorgulamak yerine bilim, teknoloji, uzay, hastalıklar,yeni gezegenlerle uğraşsak daha güzel olmaz mı? Bu neyin göstergesidir? Çok mu sığ düşünülüyor?Düzenle
Yazdıklarınız az gelişmiş ve gelişmekte olan ülke problemleridir. Dünyada savaşsız hiçbir ülke az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülke sınıfından gelişmiş ülke sınıfına yükselmemiştir. Kaldı ki gelişmiş ülke olmak sadece milli geliri yüksek ülke olmak anlamına gelmez. Gelişmişlik eğitime, sağlığa, politikaya, dış siyasete, gelir dağılımı dengesine vb. de yansımalıdır. Günün birinde halkı barış içinde yaşayan, o barışı tesis ve muhafaza edecek bir iktidarı seçecek kadar eğitimli olan, dış politikada diplomasi içinde akıllıca davranan ve dost edinen, milli gelirinin daha eşit dağıldığı, çocuk ve kadın cinayetlerinin olmadığı bir ülke olabilirsek tabii ki biz de sorunuzun başındaki konularla ilgilenen bir millet olabiliriz.
  • Paylaş
İnsanları oyalayıp midelerini doldurma dürtüsüyle haraket eden iktidarlar olduğu sürece maalesef aşamıyacağız galiba.
  • Paylaş
ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİNDE EMPATİ KURUP ASIL KAZANANIN ONLARIN OLDUĞUNU BÖYLE YPARAK ASLINDA BİZİM KAYBETTİĞİMİZİ ANLADIĞIMIZDA.. .
  • Paylaş
İş muhalefetten geçer. Bu ülkede iktidar partsinin her lafına tuzla koşmak yerine işine bakacak aklı başında muhalefet olmadıkça daha çok görürüz bu kavgaları.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

230 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt