Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya dışı varlıklarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçek mi? Şehir efsanesi mi? Eğer varlarsa neden iletişime geçmiyorlar? İletişime geçseler dostane bir tavır sergiliyeceklerini düşünüyor musunuz?

Dünya dışı zeki varlıkların ulaşılabilir uzayda olduğuna tabii ki inanmıyorum. Bu tür varlıkların evrenin herhangi bir köşesinde olabileceğine ise inanıyorum. Ulaşamadığımız uzay kısımları ışık yılları ötede ve kütlesi olan hiçbir maddenin ışık hızına çıkamayacağını teorik olarak biliyoruz. Yani bu yaratıklar ancak yüzyıllar süren yolculuklarla bize gelebilirler ki o kadar zahmete de bir şey almadan gitmezler. O kadar yoldan sonra eğer iletişim kurarlarsa en azından geri dönüş için enerji kaynaklarımıza dadanmak isteyeceklerdir.
  • Paylaş
Bence bizden başka canlılar olabilir. Ancak roswell, dyatlov geçidi gibi vakaların gerçekliğinden şüpheliyim yine de. İletişime geçseler hiçte dost olacaklarını düşünmüyorum. Keza bana göre bir canlı ne kadar akıllıysa, tehlikeli olmaya o kadar meyillidir.
  • Paylaş
Dünya dışı varlıklar olabilir de, olmayabilir de, bize etkileri de bu şekildedir. Zekalarından çok varlar ise, niyetleri daha önemli, çünkü bize ulaştılar ise gerçekten zeki ve güçlüler demektir. Dünyalılara dokunmazlar ise varlıklarını hissedemeyiz, müdahale ederler ise büyük ihtimal kötü niyetlilerdir. Çünkü bu kadar zeki varlıklar şunu iyi bilirler ki, ayrı dünyalar bir araya gelir iseu genellikle kaos ve bozgun olur. Ama isterdim ki, dünya üzerinde ki katliamları uzaylılar yapsa idi, bgün an itibarı ile yapılan zulüm ve katliamlar maalesef, sonuç ne olursa olsun İNSAN adı genellemesin de olan varlıklar yapıyor. Dünyada ki katil zorbalardansa uzaylıları tercih ederim, en azından insan değilmiş derim kendimi avuturum. Evet ya untmuşum o güzel sözü '' Mesele insan olmak değil, insan kalabilmektir'' Bence uzaylılar bunu iyi yapıyor.
  • Paylaş
Evren Yılladır gizemini koruyo. Bunca yıllık tarih gecmişte bilinenleri suan yalanlayıp daha başka şeylerin oluşumu hakkında tezler yürütüyo sırf insanlığa özgü olması dünyadan daha büyük gezegenlerin varlıgı biliniyoken üstelik bence cok yersiz.
  • Paylaş
Dünya dışı varlıklar tabii ki vardır. Gözlemleyebildiğimiz uzayda ise olduklarına dair herhangi bir ipucu bile yok. Demek ki gelseler çok uzaklardan gelmeleri gerekecek. O kadar yolu da boşuna gelmeyeceklerdir.Şaman (@chamacon) üstat zaten çok güzel açıklamış. Ben de aynı kanaatteyim, gelirlerse mutlaka bir şey almaya geleceklerdir. Dostane bir karşılaşma olacağını hiç düşünmüyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

268 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt