Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya hayatı okyanusta bir damla su bile değilken, neden okyanus yerine bir damla su için yaşarız?

Biliyorum bunun altından inançsal bir neden çıkacak ve ben sadece iki yanıt vermek istiyorum bu duruma ayırca @ilgincadam 'ın sorusuna kayda değer bir cevap gelmesini de çok isterdim.

  1. Çünkü insanların kapasitesi bir damla su için yeterlidir, tanıdığım kimse okyanusu hazmedebilecek kadar geniş değil.
  2. Çünkü tanıdığım her insan mütevazidir. Aç gözlü olmadığı için koca okyanusta sadece bir damla suya meyleder

  • Paylaş
3

Remzi@unknow madem @ilgincadam'ın sorusuna verdiğim cevabı kayda değer bulmadınız,öyleyse biraz daha açayım okyanus konusunu;sizinde anladığınız gibi bu soru dini inançlarla ilgili bir soru.Okyanus,burda ölüm sonrası hayatı yani ölümden sonraki sonsuzluğu anlatmakta.Bir damla su içinde boğulmamayı başarabilen insanların huzura kavuşabileceği Allah(CC)katında ki mekanda diyebilirim.

Aykut Kardaş, Ama kimse şu hataya düşmemeli öyle değil mi? Siz kendi inancımız üzerinden bir değerlendirme yaparken sadece kendi dini inancınıza sahip kişileri olaya katmalısınız. Mobile gereçte olduğum için pek detaylı yorum yapamıyorum şu an.

Sevgiseli, "Okyanusu sadece özel insanlar farkeder" yorumumu tekrarlıyorum . :)

İnsanlar sadece bir damla suyu görür, bilir, onun için çalışır.

Okyanusu sadece özel insanlar farkeder.

  • Paylaş
Dünya hayatının bir damla su olduğunu bildiğine göre, okyanus tam olarak nedir o zaman? Hani onunda karşılığını bilelim de ona göre cevap verelim... :)
Yoksa, bu soruya vereceğim cevap sadece, bildiklerim yaşama sebebimdir...
  • Paylaş
4

Remzi, Okyanusun ne olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok sanırım gayet açık okyanustan kastım.

İlginc Adam@rmzdkmn ben bu okyanustan çok anlam çıkartırdım aslında... @unknow bence açıklayıcı bir nedeni ifade etti ve ona verdiğiniz cevabı dikkate alarak şunu söyleyebilirim; Kimileri bir damla sudan mutlu oluyor kimilerini okyanus bile kesmiyor. İnançlı inançsız diye bir ayırımda bulunmak istemiyorum, bazıları ölümden sonraki cennet için yaşarken, bazıları da bu dünyamızı güzelleştirmek için uğraş veriyor...
Yaşamı boyunca/sonunda MUTLU olmayacaksa bir insan, zaten yaşamaz... Ne sudadır gözü ne de okyanusta.

Remzi, Öncelikle @unknow'un beni eleştirdiği noktaya cevap vereyim.Bu soruyu sorarken bende @unknow'un dediği gibi kendi inancımızdan olan insanların tepkisini,yorumlarını öğrenmek istemiştim.Ama tabi ki farklı düşünen kişilerede saygım var.Herkesin kendine göre bir okyanus anlayışı olabilir.Okyanus ve damla birbirini tamamlayan bir bütündür.İkiside birbirine öyle içten içten bağlıdır ki; bu,dünyada bir ömür mutlu olmakla(kesinlikle ütopya)veya mütevazilik,açgözlülük ile açıklanamaz bu bağ.Bana göre bu ilintiyi doğru anlayıp her iki dünyamızıda güzelleştirmek gerek.

İlginc Adam, Sanırım bu konuda da aynı fikirdeyiz, son cümlen tamamen mantıklıydı özellikle...

Önermenin doğru olduğunu var sayıyor ve sorgulamıyorum. Hayat bir damla su bile değilse bir damla su için yaşıyor olmak zaten gözlerini yukarıya, daha fazlasına dikmiş olmaktır da ondan.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

917 Görüntülenme4 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları