Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya hayatınızda en çok merak ettiğiniz şey ne olmuştur?

Merak edilen şey???Düzenle
Başka gezegenlerde yaşama elverişli alanların bulunup bulunmadığı. Hiç sanmıyorum ama ben ölmeden böyle bir gezegenin keşfedilmesini isterdim.
  • Paylaş
Bütün hayatımı dünyada yaşadığım için direkt olarak en merak ettiğim şeyleri yazayım. Çocukluğumdan bu yana her zaman uzaylıları ve sonsuzluğu merak etmişimdir. Sonsuzluk derken sayısal değil evrenin sonsuzluğu. Hep düşünmüşümdür ki evrenin eğer bir sonu varsa evren bir şeyin içinde olmalı, yani evren form değiştirerek devam etmekte. Eğer o şeyin de bir sonu varsa o şey de bir şeyin içinde olmalı gibi.

Bir de çocukken çok merak ettiğim iki şey gelmişti başıma ilkinde rüyamda uyanmıştım ve uyandığım gerçeğin rüya olduğunu görmüştüm. Acaba gerçekte de uyandığımız gerçek rüya, rüyamız da gerçek olabilir mi sorusu kafamı oldukça kurcalamıştı. Biz büyüdük ve kirlendi dünya ya da biz kirlendik. Bunu artık merak etmiyorum.

Diğer merak ettiğim konu yine rüyalarla ilgiliydi. Yine beş yaşlarımdayken bir sirkte akrobat olduğumu rüyamda görmüş ve bunu çok sevmiştim. Takip eden iki gece de aynı rüyanın devamını görmüş ve düşünmüştüm acaba bunu ben mi yapıyorum, istesem her rüyamı kendim tasarlayabilir miyim diye. Sonraları Castaneda'nın kitaplarında bu konuyu okuyarak bu merakımı da giderdim.
  • Paylaş
Bu düzenli hayatın en başında nasıl oluştuğunu, dünyanın nasıl meydana geldiğini , diğer gezegenleri, yıldızları, güneşi, ayı ... ...
  • Paylaş
Yaşadığımız bu evrende İnsanlığın sonunun nasıl sona ereceğini ve bu kocaman evden denilen boşlukta yeni dünyaların yeni yaşanacak yerlerin olup olmadığını hep merak etmişimdir.
Geyik Muhabbeti
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

207 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları