Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya nüfusu en çok kaç olabilir? Gezegen en fazla ne kadar insanı kaldırabilir?

Sığma anlamında hiçbir sorun yokki! Adanaya tüm türkiyeyi sığdırabilirsiniz. Yetecek yiyecekten bahsediyorsanız; şu gereksiz teknolojiyi ortadan kaldırırsanız, zaten fazlasıyla yeter...
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, "En son nehir kuruduğunda, en son ağaç kesildiğinde, en son balık tutulduğunda beyaz adam paranın yenecek bir şey olmadığını anlayacak."
-Şef Seattle

Dünya nüfusunun artmaya değil artık doğum oranın azalmasıyla sabitlenmeye başladığını düşünürsek,gerçek anlamda şu an var olan nüfustan 1 milyar insandan daha fazlasının olabileceğine ihtimal vermiyorum. Popülasyonlar sadece "yer" ile sınırlı olmadığından,besin rekabeti,popülasyonun taşıma kapasitesi gibi durumlarla da nüfus belirlendiğinden rakamın yüksek olmayacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Gezegende birçok kullanılmayan yaşam alanları olduğu düşünülürse ve bu yaşam alanları genişlerse ilerde bir bu kadar daha nüfusu kaldırabilir bence.  Belki daha fazlasını. Ama doğum ve ölüm birbirini dengelediği için bu durumun pek mümkün olacağını düşünmüyorum. Mümkün olsa bile çok uzun yılların geçmesi gerekiyor gibi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1327 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt