Bilmek istediğin her şeye ulaş

İMOB 2013 mobilya fuarında en beğendiğiniz stand ve en iyi mobilya tasarımı artıları ve eksileri ile sizce hangisiydi?

Bu sorulara tüm profesyonellerden ve nihai tüketicilerden cevap bekliyorum. Profesyonel tasarım yapan arkadaşlar lütfen tasarımcı olduklarını belirtsinler.Düzenle
En beğendiğim stand Bellona'nın standıydı çünkü biz yaptık :) İstikbal ve Mondi standlarını da kısmen yaptığımız için onlar da güzeldi :) Mimari gözle gerçek bir yorum yapmak gerekir ise, mobilya tasarımları olarak bu yıl en güzel ürünler Alfemo'da var idi ki zaten birçok tasarım ödüllerini de toplayarak bunu gösterdi. Gerçi Doğtaş da bir kaç ödül aldı gibi hatırlıyorum ama bence Doğtaş bu yıl çok sönüktü ve geçen yılki ürünlerinin üzerine bir artı yoktu. N dizayn zaten her yıl ürün olarak favorilerim içerisinde ancak bu yıl çok farklı tasarımlar olmamasına rağmen kalite ve farklılığı ile yine başarılıydı. Nills Mobilya ve Weltew Mobilya'da da çok bir ilerleme yoktu ancak yine her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı markalar içerisinde idi. Yataş, stand ve ürün olarak her yıl bir bütünlük ve güzellik sergilerken bu yılda yine başarısını korumasına rağmen çok bariz fark edilmese de arabeskleşmeye başlayacakmış hissi verdi bana ne yazık ki.

Stand olarak ciddi bir yorum yapmak gerekir ise, aman aman bir tasarım yoktu ve bence hiçbir stand bütünü ile mükemmel değildi ancak genelinde fena olmayan ve içerisinde hoş detaylar barındıran standlar bence; yine Yataş, Weltew, Bellona, Nills ve Kelebek'ti. Ürün tasarımı olarak bütün markalarda bir ilerleme mevcuttu özellikle Soft Grup tasarımlarında hepsi başarılıydı. Beklenti az olunca beğeni fazla oluyor. 4 yıldır çok detaylı bir şekilde İMOB'u takip ediyorum ve 4 yıldır biraz da firmaların ticari olmak mecburiyetinden olsa gerek ürünler hep aynı ve sadece her yıl çok küçük değişiklikler olabiliyor. Üstte yazmış olduğum değerlendirmeyi de 4 yıl içerisindeki firmaların önceki yıllardaki gelişimine yönelik yaptım. Aksi halde bu yorumlar; geçmişi düşünmeden içlerinden sadece bu yıl üzerinden bir değerlendirme ile en iyi seçmek olsa idi değişirdi.

Benim beklentim; tam anlamıyla tasarım ürünü oluşturabilecek içerisinde her çizgisiyle öncelikle bir üslup barındıran ürünler üretebilmek.
  • Paylaş
Herkesi taktir ediyorum gerçekten harikalar yaratılmış...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR