Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya üzerinde bulunan dağlar aslında başka bir yeryüzüne ait olup dünya onların üzerine oturtulmuş olabilir mi?

Allah, göklerde olanlar yerde olanlar ve ikisinin arasında kalanların Rabbiym.
Yedi kat göğü yarattık bir o kadarda yeri yarattık.
sizin için hazırlanan cennete koşuşun. Onun genişliği göklerle yerin genişliği kadardır.
Bir çok ayette gökleri yeri ve ikisinin arasındakileri diyerek yeryüzü denince dünyayı anlamamamızı ve büyüklüğü gökler kadar olan bir yeryüzünün olduğunu bize açık açık bildiriyor.
Daha dünya ve insan yaratılmadan gökler ve yer yaratılıyor, uzun bir süre o yeryüzünde dinazorlar, maymunlar vs.bütün calı hayvan ve bitki çeşitleri orada yaşıyorlar. M. Ö 15714 Yılında büyük bir değişim oluyor ve o yeryüzünün küçük bir parçası Allah tarafından kaldırılıyor ve yükseltilerek o yeryüzüne ait olan dağların üzerine oturtuluyor ve dünya yaratılmış oluyor.
Bugün bilim adamlarının yaptığı kazılarda milyon yıllık fosiller bulunuyor. Bu kalıntılar dünya hayatıyla oluşan kalıntılar değildir. Dünya ait olduğu yeryüzünden koptuğu zaman o kalıntılar onula birlikte gelen kalıntılardır. Kıyamet gününde dağlar birbirine çarpacak bir toz bulutu haline gelecek olan dünya parçalanarak geldiği yere dökülecektir.
Bir elmayı alalım ve enlemesine ortadan keselim üstteki parça gökler alttaki parça yeryüzü olsun sonta bu parçayabir iki kürdan saplayıp dağları oluşturalım. Küçük bir parçayı kesip okürdanın yani dağların üzerine koyalım ve dünya diyelim. Şimdi o küçük parça üzerindeki çekirdek vs. sonradan oluşmadı ki, zaten mevcuttu ve onunla birlikte geldi.
Kur'anı doğru anlamak için mutlaka yeryüzü kavramının doğru anlaşılması gerektiğini düşünüyorum
  • Paylaş