Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyaca meşhur seri katiller kimlerdir?

  • Aileen Carol Wuornos ; ABD nin en ünlü kadın seri katillerinden biri olarak görülen eşcinsel, hayat kadınıdır. İlişkiye girdiği bazı kişileri öldürdüğü ve cesetlerini ormanda sakladığı ortaya çıkmış. (1989-1990) Hatta Monster ( Cani) adında filmini yapmışlardı.
         Seri Katil
  • Albert Hamilton Fish; ABD li seri katil Kuzuların Sessizliği filmine ilham olan kişi. Gri adam, kurt adam gibi takma isimlerle anılmıştır. Toplam 100 den fazla cinayet işlediği sanılmaktadır.
                 Seri Katil
  • Gary Leon Rightway ; 'Green River Katili' olarak bilinir. Çalıştığı bir fabrikada 7 kadını öldürmesinden dolayı göz altına alnır. 2 yıl sonra 71 kişiyi öldürdüğü söylemesine rağmen 48 cinayetten dava açılmış. 3 kere evlendi ve 1 oğlu var. Cinayetlerinin çoğunu kamyonetine bindirmek için cüzdanında taşıdığı oğlunun resmini kullanmış.
Seri Katil
 
  • Paylaş
  • Bir şehir efsanesi halnie gelmiş olan ''Karındeşen Jack'' herhalde dünya üzerindeki en meşhur katildir.1888 yılında Londra'da çoğunluğu hayat kadını olan 20 kişi benzer şekillerde öldürülmüş ve olaylar Karındeşen Jack'e mal edilmiştir.Katilin gerçek kimliği hiç bir zaman tespit edilememiş polise gelen bir mektuptan dolayı adı Jack olarak anılmıştır.Kurbanların iç organları çıkartıldığından dolayı katilin cerrah ya da kasap olduğu tahmin edilmektedir.

  • Olayla ilgili olarak ben Cnbc-e de konuyla ilgili belgesel izlemiştim.Geçmiş kayıtlar,polis raporları,ve bilirkişi tahminleri üzerine olayları o bölgede oturan bir Yahudi kasabın işlediğine dair çok ciddi bir yargıya ulaşılıyordu belgeselde.


    Seri Katil

  • Paylaş
Albert Desalvo:

ABD'de 13 kadını vahşice öldürdü.Cezaevindeyken başka bir mahkum tarafından öldürüldü.

Seri KatilCarl Panzram:21 kişiyi öldürdü.İdam edildi.Seri KatilJohn Wayne Gacy:ABD'de palyaço katil olarak bilinen seri katil evine davet ettiği 27 kişiyi öldürdü.Öldürdüklerinin çoğu çocuktu ve öldürmeden önce hepsine tecavüz etmişti.Zehirli iğne ile idam edildi.Seri Katil

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1365 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt