Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyaca ünlü mafya grupları nelerdir?

Rus Mafyası

500 bin üyesi olan mafya grubu SSCB zamanında kurulmuştur ve tüm dünyada faaliyet gösteren en tehlikeli mafya gruplarındandır.Sahte kimlik kullanarak bir çok ülkeye göç edip bu ülkelerde silah,uyuşturucu ticareti,bombalı saldırılar,kaçakçılık,organ kaçakçılığı ve kiralık katillik gibi işler yapıyorlar.Ayrıca dünyadaki büyük terörist gruplarla da bağlantıları var.

Sicilya-ABD Cosa Nostra Grubu

İtalyan mafyası olarak bilinen grup haraç,uyuşturucu ve cephane ticareti yapıyor.Yaklaşık 4000 üyesi var.Üye olmak için cinayet işleyerek kendinizi kanıtlamanızı istiyorlar ve her üye sessizlik yemini ediyor.Yemini bozanlar ise öldürülüyor.

  • Paylaş
1

Julius Caesar , sempatisi olduğum ve çok zeki bulduğum sicilya mafyası Al Capone'nun suç işlemeye çocukken başladığını şu sözlerle açıklamıştır;
Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

Yakuza Japon Mafyası
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

438 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları