Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyaca ünlü Türk yemekleri nelerdir?

Döner :)

Türk Mutfağı
  • Paylaş
Televizyonda turistlere sorulan sorulardan alınan cevaplara dayanarak diyebilirim ki; İstanbul güzel, rakı şiş kebap güzel :)
  • Paylaş
Yaprak sarması
Türk Mutfağı

Çiğ köfte
Türk Mutfağı

Lahmacun
Türk Mutfağı
  • Paylaş
Devrim Güren (@devrimguren) Hocam gülme budur, gayrısı da yalandır. Bir çok ülke gezdim, diğer arkadaşların yazdığı şeylerin tanınırlığını göremedim, dönercisi olmayan bir şehir de görmedim. Yurt dışındaki vasıfsız Türk onu işe alacak bir fabrika bulamazsa dönerci açar, zaten elinden de eti şişe geçirip kızarınca kesmekten başka bir şey gelmez. Viyana'da Döner Strasse (Döner Caddesi) var Nasch Markt yakınında. Zaten orada en sevilen fast food tüm yapılan anketlerde ne MC Donalds ne de Burger King çıkıyor, açık arayla hep döner kazanıyor.

Övünülecek bir durum değil tabii, berbat mutfaklarıyla Çinliler, Japonlar hatta pizza ve makarna harici yemeği olmayan İtalyanlar restoran pazarını ellerinde tutarken dünyanın en zengin mutfaklarından ve bence en lezzetlisi olan mutfağımız yurt dışında tanıtılamıyor. Yok oralardaki insanların milliyetçiliğinden değil, sadece bizim iyi aşçılarımızın gidip oralarda restoran açmamalarından dolayı.
  • Paylaş
1

Devrim Güren, "Yurt dışındaki vasıfsız Türk onu işe alacak bir fabrika bulamazsa dönerci açar" Çok değil birkaç ay önce buna şahit oldum Almanya'da köşe başı dönerci vardı. :)

Baklava ve döner en ünlü yemeklerimizdir
  • Paylaş
ERZURUM' daki Koç Çağ Kebabı çok güzel ve meşhurdur. Antep sofrası da aynı.....
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4156 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt