Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyada Cadılar Bayramı nedir, nasıl etkinlikler yapılır?

Her yıl 31 Ekim' de kutlanan, Amerikan popüler kültürüdür. Özellikle gençlerin ve çocukların kostüm partileri yapmaları, geceleri evde korku filmleri izlemeleri ve hatta perili, cinli sandıkları evlere girmeye çalışmaları yaptıkları etkinlikler arasında sayılabilir.
  • Paylaş
Bu günün kökenin aslında Samhain olarak bilinen bir festivalden geldiği rivayet edilir.Hasat zamanı sonrası bu festival yapılırmış ama Hristiyanlar zamanla bunu her sene 31 ekim'de bir gelenek haline getirip,Azizler Gününün arifesi olarak kabul etmişler.Azizler günü nedir dersek de,Azizler günü Hristiyanlık'ta gelmiş geçmiş tüm azizlerin anıldığı gün olarak ifade edilebilir.
Fakat özellikle son zamanlardaki gözlemlerim kostüm ve eğlence popüleritesinin bir sonucu olarak,bu işin yavaş yavaş ülkemizde de oturduğu yönünde.Neden ve niçin diye sorgulanmadan üstelik.
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Eğlenceli bir etkinlik neden sorgulanır ki, pagan kökenli bir bayram olduğunu sanıyorum samhain'in. Çoğu pagan etniği gibi, samhain de Hristiyanlara bağlanmış olabilir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

688 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt