Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyada gökyüzünü izleyebileceğimiz en iyi yerler neresidir?

Gidip görmek lazım bir liste oluşturmak istiyorum.Düzenle
Sizin için benim en beğendiklerimi ve merak ettiklerimi derledim.

1. Ushuaia, Arjantin


Gökyüzü

Bu kent turistik bir merkezdir. Ateş toprakları milli parkına yakındır. Çok pahalı bir kenttir çünkü tüm ürünler şehre çok uzak mesaflerden getirilmektedir. Özellikle Glaciar Martial buzulunun olduğu bölgede şehir manzarasının harika olduğu söyleniyor.

2. Güney Georgia Adası


Gökyüzü

Gökyüzü


Ekonomisi balıkçılık ve çevre turizmine bağlıdır. Güney Georgia'yı ziyaret başvuruları, ziyaretçilere bir enformasyon bülteni sunan Komisyoner'e yazılı olarak yapılmakta. Isles Koyu fok ve kuş gözlemciliği için pek çok fırsat sunmaktadır.

3. Stewart Adası Yeni Zellanda

Gökyüzü

Terkedilmiş gibi, hatta adanın terkedilmiş bölgeleri de varmış ama yaşayan kişi sayısı çok çok az zaten.

4.Tazmanya, AvustralyaGökyüzü


Avustralya'nın güneyinde konuşlanmış Tazmanya güney 40° - 44° paralelleri ile doğu 144° - 149° meridyenleri arasında bulunmaktadır. Neredeyse İrlanda kadar büyüktür. Ekolojik çeşitliliği çok fazladır, bu nedenle dörtte biri UNESCO tarafından korunmaktadır. Cradle dağı görülmeye değermiş!!!

Gökyüzü

5. Güney Kutbu , Antartika

Gökyüzü


İçinde ülke bulunmayan tek kıta :)) belirli zamanlarda inanılmaz gökyüzü görüntüleri ortaya çıkıyormuş.

6.Kangerlussuaq, Greenland
Gökyüzü

7. Murmansk, Kola Peninsula, Russia


Gökyüzü


8. Tromso, Norveç
(FAVORİM)

Gökyüzü


Geceyarısı Güneşi kuzey yarım küreye dik geldiği sürece bulunur. 18 Mayıs ile 26 Temmuz tarihleri arasında olur. Dünyanın en üst bölgesinde yer almasından dolayı alaca karanlık uzundur. Bunun sonucu olarak Nisan ile Ağustos arasında gerçek bir gölgenin olmaz.

26 Kasım ile 15 Temmuz tarihleri arasında güneş ufuk dairesi içindedir. Dağlarla çevrili olduğundan güneş 21 kasım ve 21 temmuz tarihleri arasında görünmemektedir. Burada güneşin geri gelişi törenle kutlanır.

Tromso Aurora Borealis (northern lights) bölgesinin içinde yer almaktadır ve aslında dünyanın rotasyonundan dolayı bu olayın izlenebileceği en iyi yerdir diyebiliriz. Akşam 6 da Tromso Aurora bölgesine girer ve ardından geceyarısı tekrar çıkar bu bölgeden. Işıktan dolayı Aurora Nisan ve Ağustos arası görünür duruma gelir.9.Yellowknife, Northwest Territories, Canada


Gökyüzü


10.Denali National Park, Alaska


Gökyüzü
  • Paylaş
National Monument-ABDGökyüzü

Cherry Springs State Park-ABD
Gökyüzü

Wiruna-Avustralya
Gökyüzü

Valentia Island-İzlanda
Gökyüzü
  • Paylaş
Özlem in cevabına ek olarak, Antalya da Olimpos un hemen yanında Çıralı adında küçük bir yer var. buraya akşam gidip kumsalda sırt üstü yatıp,gökyüzüne bakarsanız yıldızları sanki ellerinizle tutacakmıssınız gibi yakın ve net görürsünüz :) üstelik etrafta herhangi bir ışık kaynağı olmadığı için sadece yıldızlar ve ay ışığı ile çok keyifli zaman geçirebilmeniz mümkün.

Antalya / çıralı

Gökyüzü

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2723 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları