Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyadaki en tuhaf gelenekler neler?

Birçok var aslında ben bana  en ilginç gelenleri seçtim
 • Ortaçağda banyo yapmak tören şeklindeydi. Kastilya Kraliçesi İsabella bile 50 yıldan fazla süren hayatı boyunca 2 kez banyo yapmıştı.
 • Gine de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor ve bu kadına yediriliyor.
 • Brezilya'nın amazon bölgesinde yer alan Satere-Mawe'deki erkek çocuklar erkek olabilmek için ellerine karıncadan örülmüş bir eldiven giymek zorundalar. Bu karıncalar o bölgedeki en tehlikeli hayvanlardan biri. Bu olayı ilk seferde 10 dakika diğer aylar 20 kere yapmak zorundalar.
 • Masai kabilesi(Tanzanya ve Kenya'da) birbirlerine tükürerek selam veriyorlar
 • Hindistan'ın Solapur bölgesinde her sene ebeveynler bir araya gelerek bebeklerini 15m lik bir kuleden atıyorlar.Aşağıda bir örtüyle de yakalıyorlar.Bebeğin uzun ömürlü olacağına inanıyorlar.Muhabbet
 • Colombia'da gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.
 • Hindistan'da yemeğe gelen misafir yemekten sonra geğirmezse yemeği beğenmemiş sayılıyor ve bu davranış büyük bir saygısızlık olarak düşünülüyor.
 • Tibet'de misafir uğurlanırken ona dil çıkartmak şarttı.
 • İspanya'daki domates festivalini biliyoruz.
 • İtalya'nın Ponti bölgesindeki yerli halk 40 gün boyunca toplam bin yumurtadan yapılmış omlet yiyor.
 • Kuzey Kore'de bayanların 25 erkeklerin 27 den önce evlenmesi yasak
 • İngiltere'de peynir yuvarlama yarışı yapılıyor.Spor haline gelmiş.

 • Paylaş
13

Nazende , Bebekler 150 cm yerine 150 metreden atılıyor olabilir mi?

Hilal Korkmaz, evet aynı şeyi bende düşündüm .hatta dedim kesin yanlış yazmışlardır metre olarak yazıyım ben felan dedim..ama değiştirmedim..Çocuk ölürdü heralde o kadar yükseklikte filan diye düşündüm.sonuçta ufacık bebek bunun attıktan sonra hızlanması ,sürtünme kuvveti filan var.Sağ kalmaz yani..:)

Nazende , Kule diye adlandırılmasıda 150 cm uymuyor birde alınan bir riskin ardından uzun ömürlü olacağına inanıyorlardır diye düşünmüştüm:)

Hilal Korkmaz, :):)değil mi... bence de doğru söylüyorsunuz.iki taraftan da bakıldığında çelişkili ve tuhaf.p

Nazende , umarım yanlış anlaşılmamışımdır.Amacım çelişkileri ortadan kaldırıp doğru bilgiye ulaşmak, gerçi bu bilgide hayatımıza ne katar onuda bilmiyorum :))

Hilal Korkmaz, :):):)... tabiki de iyi yaptınız hatta.

Burhan Çetinkaya, Ne tuhaf gelenekler varmış, tükürerek selam vermeler falan, ilginç :)

Hilal Korkmaz, Toplu görüşmelerde ne yapıyolar acaba en çok onu merak ettim şimdi.p

Şaman, Süper bir derleme. 150m'ye gelince 50 kat yüksekliğinde bir gökdelene tekabül eder, yani geleneksel olamaz. Zaten 150m'den atılan bir cismi ya da bebeği de rüzgarlar, termik vb. dolayısıyla doğru isabet ettirip yakalayabilmeniz pek imkan dahilinde değildir. Kaldı ki o kadar hızlı düşen bir cismi basit bir örtüyle de yakalayamazsınız. Kanaatimce bebişler için 15m'de gayet uygundur. Zaten araştırdım, doğrusu 15m imiş. Yanlış anlamayın, derlemeniz gerçekten nefis olmuş, sadece küçücük hatayı düzelttim.

Hilal Korkmaz, :)evet gayet güzel olmuş fotoğrafla birlikte.teşekkürler.

Nazende , budur :))

İspanyadaki domates festivalidir yıllardır yapılmakta artık bir gelenek haline gelmiştir.1944 yılında bir geçit töreninde birbirleriyle tartışmaları sonucu manavdan domates alarak birbirlerine atmaları ile başlamıştır.Ertesi yıl o günü anmak için protesto amaçlı yapılan bu eylem yıllar sonra bir festivale dönüşmüştür.İnsanlar kasalarca domatesleri birbirlerine atıp eğlenirler fakat domateslerin zarar vermemesi için önce sıkılır sonra atılır.Bu festivalin olduğu gün dükkanlar ve evler kapatılır.Camlar örtülür.

  Muhabbet

 • Paylaş
 • Brezilya'da doğum günlerinde doğum günü olan kişiye yumurta ve un atmak bir gelenekMuhabbet
 • İskoçya'da yeni yıl arifesi kutlamaları Hogmanay de içi dolu taş fıçılar yakılıyor sönene kadar da kasabanın etrafında dolaştırılıyorMuhabbet
 • Güney Afrika'da çok eşlilik bir gelenek.Bir erkek ne kadar eş alırsa o kadar iyi anlamına geliyor..
 • Paylaş
Moritanya'da obezite bir gelenek olmuş. Evlenme çağına gelen kızların en az 60, en fazla da 100 kilo olması gerekiyor.Eğer yemek yemezlerse de kızlar cezalandırılıyor.

Tazmanya'da kadın ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.
 • Paylaş
1

Hilal Korkmaz, ayy ama..o bölgelerde kadın olmak ne kadar zor.

Tüm dünyada yaşlıları yolun karşısına geçirmek genç olana yüklenen bir borç. tuhaf olan nokta, yaşlının sağ salim karşıya geçmesi için gencin hayatının tehlikeye atılması. hayata yeni başlamış genç insanı ölmek üzere olan başka bir insan için bir nevi kalkan olarak kullanıyolar ki gerçekten acımasızlık :)
mantıklı geldiğini biliyorum :))

yazılan gelenekler çok iyiymiş yalnız.
 • Paylaş
Ben de İspanya'dan bana çok tuhaf gelen bir geleneği anlatmak istiyorum. Los Reyes Magos,Türkçe'ye Maguşlar diye çevriliyor.
İnanışa göre, İsa doğduğunda Doğu'dan 3 adam, hürmetlerini sunmak için binlerce hediyeyle birlikte geliyor.İsimleri Gaspar, Melkior ve Baltazar.
Her yıl 6 Ocak'ta bu olay kutlanıyor.İnsanlar birbirlerine birden fazla ve gerçekten kıymetli hediyeler alıyor. Aynı zamanda o gün yenen bir pasta var,Roscòn de Reyes. Pastanın içinde bir İsa figürü var.Yerken bu figür kime denk gelirse o kişiye kral tacı takılıyor. Pasta çok lezzetli ama sadece 6 Ocak gününde bulunabiliyor. Muhabbet

 • Paylaş
Yumurta ve un atmakda neymiş, benim doğum günümde arkadaşlar özel olarak çamuru karıp tepemden aşağı boca etmişlerdi :))
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1253 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt