Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyada kötü yollarla kazanılan paralar genelde neden İsviçre bankalarında saklanır?

İsviçre bankaları yasal olarak hiç bir hesap sahibinin mevduat bilgilerini paylaşmıyor. Dolayısıyla, "sırdaş hesap" misali İsviçre'de bir hesabınız var ise, siz istemedikçe kimse bu hesap bilgilerine ulaşamaz. Hatta öğrendiğim kadarı ile Avrupa'da "Para sadece mutlu yapmaz, parayı İsviçre'de tutmak da gerekir" diye bir söz varmış :)
  • Paylaş
Avrupa'da "Para sadece mutlu yapmaz, parayı İsviçre'de tutmak da gerekir" diye bir söylem vardır. Bu atasözu, bilhassa Avrupa'lı eski nesil tarafından sarfedilir. Bu gibi genel görüşlerin yanı sıra, paranızı İsviçre'de değerlendirirken göz önünde tutmanız gereken somut gerçekler de vardır.

Bilindiği üzere finans dünyasında rekabet arttı. Bu değişen koşullar ortamında Zürih Finans Piyasası geleneksel özelliklerini ve avantajlarını her zaman korudu. İsviçre ve yabancı bankaların Zürih'te artan mevcudiyetleri, ilginç bir kaynama noktası oluşturmaktadır. Yenilikçi finans enstrumenleri Zürih'te yaratılır ve yatırımcıya sunulur. Dünyanın dört bir yanından gelmiş yüksek kalifiyeli uzmanlar, müşterilerin güvenini kazanmak için sıkı bir rekabet içindedirler. Bu ortam, en çok müşterilerin avantajınadır. Dünyanın hiç bir yerinde iletişim ağı buradaki kadar ince ve ayrıntılı dokunmuş değildir. Müşteri hizmetleri, know- how ve bankacılık sırrı İsviçre'nin geleneksel değerlerindendir. Banka ve bankacıların gizlilik taahhüdü de tabi ki bunlara dahildir. Bilgiler gizli tutulur. Bu gizliliğin bozulma durumları, suç işleme, cinayet veya vergi cezası davası gibi durumlardır.

Hayır. Yatırım kararları ülke sınırlarından bağımsız, evrensel trendlere göre alınır. Avrupa, Amerika, Japonya ve gelişmekte olan ülke piyasaları göz önünde tutulur. Ekonomik trendlerden titiz ve becerikli analizler sayesinde yararlanılır.

  • Paylaş
Hesap bilgilerini hangi şartlar altında olursa olsun sıkı sıkıya paylaşmama özellikleri sayesinde bu şöhrete erişmişler
  • Paylaş