Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyada kutlanan sıradışı ve göz alıcı festivaller nelerdir?

Festival
Domates savaşı günü gelip çattığında ve saatler sabah 10.00’u gösterdiğinde, Plaza del Pueblo’ya domates dolu kamyonlar yanaşır. Domateslerin, kamyonların içinde adeta sabırsızlıkla beklemekte olduğu domates savaşının başlaması için ise ilginç bir seramoni gerçekleştirilir: iki katlı bir bina uzunluğunda, yağ ile kaplanmış tahta bir sırığın üzerinde, ona ulaşana hediye edilecek bir domuz eti parçası bulunur ve birisi bu ete ulaştığında domates savaşı başlar. Savaşın başladığını anlamak için ise su tanklarının atışını görmeniz yeterli. Herkesin genellikle tek başına mücadele ettiği domates savaşı, bir saat sürer ve su topları yeniden ateş aldığında savaş biter. Bu andan sonra domates fırlatmak yasaktır. Ve bu noktadan sonra savaşa katılanların ve tabi ki sokakların temizlenmesi gereği ortaya çıkar. Katılımcılar genellikle Buñol Nehri kenarındaki duş alanlarında temizlenirler.

1945'lere uzanan La Tomatina Festivali'nin gençlerin köy meydanında itişip kakışırken çevredeki manav tezgâhlarından aldıkları meyveleri birbirlerine atmalarıyla başladığı anlatılıyor. Her yıl Ağustos ayının son Çarşamba günü kutlanan festival bir hafta sürüyor.
Festival
Çılgın festival A ile işaretlenen kasabada yapılıyor: Bunol...Festival

Festival

Festival

Festival

Festival

Festival
  • Paylaş
Diwali Festivali
Hindistan merkezli olup, Hindu'ların kutladığı ve başlangıcı Hindu takvimi'nin Ashvin ayının 13. gününe, karanlık iki haftanın başlangıcına denk gelen, "ışık festivali" anlamında ulusal festivaldir. Beş gün boyunca sürüp, teolojik anlamının yanı sıra yeni yılın kutlanımını referans vermektedir.
Festival

Festival

Festival

Festival

Festival

Festival
  • Paylaş
Sualtı Müzik Festivali- ABD

Florida'da her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında Sualtı Müzik Festivali kutlanır. Bu etkinlikte 600'den fazla dalgıç görev alıyor. Festivalin amacı ise bölgede bulunan mercan resifinin korunması.

Festival

Festival

Festival
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1789 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları