Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya'da Müslüman ülkeler niçin yok ediliyor? Müslümanlar niçin öldürülüyor? Irak, Suriye ve sırada bizim ülkemiz mi var? Müslüman düşmanlığının sebebi nedir?

Müslüman ülkelerin bakış açılarını değiştirip gelişmelere ayak uydurmaları lazım. Bugün bakın hep savaşlar, kavgalar, kadın cinayetleri, zülumler, ölümler hep müslüman ülkelerde.Neden? Çünkü hem eğitim eksikliği, hem de dini kendi kafalarına göre yorumlayıp çağa ayak uydurmayıp başka devletlerin de olaylara karışması ile müslüman ülkelerde kan ve gözyaşı, haksızlıklar baş gösteriyor.
Bugün Afganistan, Pakistan, Irak, Suriye vs vs tüm bu ülkelerde büyük güçlerin de etkisiyle insanlar yok olup gidiyor.
Sonuçta herkes kendi dinini yaymak istiyor. Ve Büyük güçler dünyada kontrolü ellerinde tutmak için de devletler için sorunlar çıkarıp kendisine bağımlı hale getiriyor.
Eğitimin ve dolayısıyla gelişmelere ayak uydurma ile bu sorunlar giderilebilir ama uzun vadede.
Mesela Kuran'ı Kerim'i kendilerine referans gösterip kendi kafalarına göre yorumlayıp büyük sorunlara yol açıyor çoğu Müslüman ülke. Örneğin recm, idam, kadın cinayetleri.
Bugün Kuran'ı Kerim referans olsa Müslüman ülkelerde(olan ülkeler de var) yönetim şekillerine, dünyanın en katı, en faşist yönetimi de olur, en demokratik yönetimi de olur. Çünkü Kendi çıkarları için kafalarına göre yorumluyorlar.
Tüm bunları aşmak için eğitim şart. Çok okumak. Farkında olmak gerekir.
Çıkarlarına ters düştüğümüz an sıra bize de gelecektir.Bize direk savaş açmayacaklar belki ama kendi içimizde savaşa sürükleyecek ateşi yakacaklardır. O yğüzden buna engel olmak için daha çok okumalı daha çok eğitim daha çok gelişim şart. Bu yüzden de farkındalık ve bilinçli olmak gerekir.
Hakkımızda hayırlısı... .
  • Paylaş
1

Şaman, Yalnız Kur'an-ı Kerim öncelikle neden yoruma açık ve bulmaca şeklinde yazılmıştır. Allah kitabı o şekilde yazdırmışsa bir bileceği vardır ki muhtemelen herkesin kafasına göre yorumlamasını istemiştir. Kaldı ki İslami vahşeti doruklara çıkartanların hepsi kitabı özgün dilinden okuyor. Bence tefsir Müslümanlarının diğer Müslümanların kitabı yanlış yorumluyorlar demesi hiçbir şekilde itimat telkin etmez.

Dünya sistemini devasa bir makineye benzetirsek eğer, bilmemiz gerekir ki bu makinenin de çalışmasını sürdürebilmesi için bir şeyleri tüketmesi gerekir.

Bu bağlamda küresel silah ve sağlık sitemine hakim olan güçler öncülüğünde bazı ülkeler veya dini kitleler önce ki yüzyıllarda olduğu gibi hedef tahtası olmaya devam edeceklerdir.
Hedef olmalarına bazen Şaman Bayyurt'un burada yazdıkları kılıf olacaktır bazense Evin'in yazdıkları...

Ama her ne olursa olsun gerçek şudur ki; "Büyük Balık Küçük Balığı Yiyecektir. "
Daha fazlası için bakınız; inploid.com/dialog/184768/
  • Paylaş
Çünkü kapitalist sistem kendi dinini bile pazarlama mantığında olduğu için. Ve bu bağlamdan yola çıkarsak İslami'yetin bu adamlara engel teşkil etmesi.
  • Paylaş
Dünyada Müslüman düşmanlığı diye birşey yok... Müslüman ülke halkları kendi kendilerini kırıyor... biz suçu hrıstiyanda yahudide arıyoruz... Irak suriye mısır ve diğerleri kendi kendini yok ediyor ölende öldürende müslüman bu nasıl müslümanlıksa... islamı algılayamadığımız için Allahın cezası musibetleri hep müslümanların üzerinde... Ve biz her ne hikmetse rüzgar sert esse suçu hristiyana yağmur sert yağsa suçu yahudiye atmaya çalışırız. Lütfen iğneyi kendimize batıralım... insanları sevmeyi öğrenelim unutmayalım Allaha inanan peygamberlere inanan ahiret gününe inanan hristiyanda yahudide müslümandır... .
  • Paylaş
Bu soruyu pek anlamadım sanırım. Hangi Müslüman ülkeler yok ediliyor? Kim onları yok ediyor? Yıllardır gözlemlediğimiz şey Müslümanların birbirlerini kırması. Dünyadaki Müslüman düşmanlığının da sebebi var tabii ki. Salman Rüşti'ye açılan cihattan başlayabiliriz. Karikatüriste açılan savaş var. Atom bombalarından sonra dünyada en çok göze batan yıkım da sanırım ikiz kulelerin yıkılmasıydı ki onları da Müslüman teröristler yıktılar. Bu örnekler daha bir sürü Müslüman intihar bombacısıyla çoğaltılabilir. Şu anda dünyada terörist olarak en saldırgan görünen grup ne yazık ki Müslümanlar. Dolayısıyla dünyada hem bir Müslüman korkusu hem de düşmanlığı oluştu.
  • Paylaş
4

Adem Şahin, 1 ve 2 dünya savşlarını avrupalı ülkeler kendi çıkarları menfaatleri için çıkarmıştır çoğunlıkla müslüman ülkeleri hedef almışlardır okadar insanın ölümüne sebep olan hiroşimaya atom bombası atan bu batılı ülkeler ve hıristiyan olarak en yakın dostu amerikadır sen bana tutmuş 2 eylül saldırısından bahsediyosun okadar öldürülen müslüman kadınlar çocuklar ne olacak ayrıca islam kişisel yaşanan bişeydir 2 eylül gösterisini yapanlar müslümanım desede müslümanım değildir bunun faturasını tüm müslümanlara kesmek doğru değildir tarih boyunca müslüman ülkelerini sömürmüş ve kendi içnde yıkmaya çalışmışlardır mehmet akif ersoyun evrupalı ülkeler için dediğigibi medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar

Ayhan Şimşek@ademsahin Osmanlı İmparatorluğunun yükseliş devri sultanı olan Sultan Süleyman'ın Avrupa'yı Viyanaya kadar topraklarına katmış olmasına ne diyorsun?
Sultan Süleyman padişahlığı 1.Selimden aldığında Osmanlının toprak bütünlüğü 6.557.000 km2 idi. Öldüğünde ise Osmanlı toprakları 14.893.000 km2' 'ye ulaşmıştı. Anlatmak istediğim savaş her dönem savaştır. Savaşın iyi bir yanı yok. Tarafların dini, ırklı ve gücü dönemlere göre değişkenlik gösterir. Anlaşılması gereken tek şey öldürmek kötüdür.

Balık, Bi sn. 11 eylüldeki İkiz kuleleri müslüman teröristler mi yıktı sanıyordun?

Şaman, Sayın @balik1 burada biz birbirimize öncelikle en azından tanışana kadar "siz" diye hitap etmeyi tercih ediyoruz. Sorunuza gelince benim ne zannettiğim ya da bu konu üstüne hangi komplo teorileri olduğunun bir önemi yok. Kuleleri Müslümanların yıktığını bütün dünya düşünüyor. İkna etmeniz gereken ben de değilim, dünya kamuoyu...

İslami düzen, Kapitalist ve Komunist sisteme uymadığı gibi kapitalizm ve komunizime karşı duran bir yapısı var. Hal böyle olunca gayrimüslüm toplumlar müslüman coğrafyalardan ne bir kaynak ele geçirebilmeye yanaşabiliyorlar ne de ürünlerini satışta başarılı olabiliyorlar. Bundan dolayı tarihten bu yana yapılan en kötü yolu deniyorlar yani savaşmayı tercih ediyorlar.
Bunu ya uzaktan kışkırtarak (iki farklı kutup oluşturup birbirine düşürerek) yada sağ gösterip sol vurarak ("biz oraya barışı getiriyoruz aslında" yalanıyla) yapıyorlar.
Eğer bu coğrafyaya islam hakim olmasaydı (yani yunanistan veya gürcistan gibi gayrimüslim çoğunluğu olan ülkeler gibi olsaydı) gayrimüslüm kitle hemencecik kapitalist sistem şekerlemelerini yutacağından savaşma sebepleri kalmayacaktı.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1110 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt