Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyanın gelmiş geçmiş en çılgın adamı kimdir?

Nicola Tesla bence bu isimlerden biridir. Günümüzde de kullanılan bir çok icadın mucididir kendisi (Örn; Alternatif akım, floresan lamba, mikrodalga fırın ve daha nicesi). Ancak, bu kadar icada bu kadar buluşa rağmen beş parasız bir otel odasında, bakımsız bir şekilde, yapayalnız göçüp gitmiştir dünyadan.

Bir diğer isim ise; Vecihi Hürkuş'tur. Kendisi Türkiye'nin ilk uçak düşüren Türk savaş pilotudur. Ama onu özel kılan asıl özelliği savaş pilotu olması değil, Türkiye'nin ilk ticari uçağını 3 ay gibi kısa bir sürede hem de düşen veya ele geçirilen hurda Yunan uçaklarının parçalarından üretmesi olmuştur (Sene, 1925).

John Davison Rockefeller; Fazla seveni olmasa da benim listemde yer alan isimler arasındadır. 1839 doğumlu olan Rockeffeller Dünya'nın seyrini değiştiren isimlerin başında gelmektedir. Öyle ki öldüğünde arkasında bıraktığı servet günümüz parasıyla 190 Milyar dolar kadardır.

Bu isme geçmeden önce lütfen bu yazıyı okuyunuz! altiustutasarim.com/arsiv/2012/11/tarih_tekerrur_edecek_mi.p...

Eğer yazıyı okuduysanız benim listemdeki ismi de anlamış olacaksınız. Evet o kişi Edwin H. Land. Kendisi Polaroid şirketinin kurucusu ve bir çok patente sahip yine dünyanın bakış açısını değiştirmiş isimlerden biri.

Ee Edwin'den bahsedip Steve'den bahsetmemek olmaz. Ama ben çoğu insanın bilmediği veya görmezden geldiği Steve'lerin şirketindeki diğer Steve'den yani Steve Wozniak'dan bahsetmek istiyorum. Apple şirketinin mucidi ve gerçek girişimcisi. Öyle ki o zamanlar dünya devi (-ki günümüzde hala gıpta edilir.) Hewlett-Packard'daki işinden ayrılır ve Apple şirketini Steve Jobs ile birlikte kurar.

  • Paylaş
1

Bert, beni yazmayı unutmuşsun

Hazerfen Ahmet Çelebi :)
  • Paylaş
Bu adamların yaptığı şey çok tehlikeli,  • Paylaş
Frano Selak yedikez ölümden dönen adam
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1038 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt