Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyanın sonu hangi sebepten gelecek?

Tabii ki son dünyaya kıyasla çok küçük kütlesi ve büyük zarar verme kapasitesi olan insanların elinden gelmeyecek. İnsanlar dünyayı kendileri ve muhtemelen bir çok diğer canlı için yaşanmaz hale getirecekler. Tabii bu durum insanlar için dünyanın sonu olacak. Daha doğrusu insanların dünya üzerindeki zamanının sonu olacak. Dünya dönmeye devam edecek ve muhtemelen bir çok canlı türü de yaşamlarına devam edecek.
Gezegenimizde hayatın ilk son buluşu olmayacak insancıkların üzerinden silinmesi. Koskoca dinozorlar silindi bu kürenin yüzeyinden insanların silinmesi, bir buz çağının gelmesi, onun belki de milyonlarca yıl sürmesi dünyanın hiç umurunda olmayacak. Bu durum değişe değişe yaklaşık 1.1 milyar yıl sürecek.

Muhabbet

1.1 milyar sene sonra güneş son demlerine yaklaştığından büyüyecek ve çok daha fazla ısı üretmeye başlayacak. Önce dünyadaki tüm buzullar eriyecek ardından tüm okyanuslar buharlaşacak.

Muhabbet

3.5 milyar sene sonra güneşin sürekli büyümesi ve ısınması sonucu sıcaklıklar günümüz Venüs sıcaklıklarına erişecek.

Muhabbet

Güneş sönmeden önce büyümeye devam edip önce bir turuncu dev yıldıza dönüşecek. Dünya üzerindeki tüm maddeler eriyecek. Buna tabii ki taş, kaya, toz, kum vb. de dahil.

Muhabbet

Büyümeye devam eden güneş Merkür ve Venüs'ü yutacak. Güneşin atmosferi dünyaya kadar ulaşacak.

Muhabbet

Pluto'dan bile güneş şimdikine göre 4 kat büyük görünecek.

12.4 milyar sene sonra ise güneş dış kabuğunu yakıp bitirmiş olacak. Sonunda dünyadan daha büyük olmayan bir beyaz cüceye dönüşecek.

Muhabbet

Sonunda yaşamsız kalan dünya ve sistemdeki diğer gezegenler Samanyolu ve Andromeda galaksilerinin çarpışmasını bekleyecek. Muhtemelen bu galaktik çarpışma sonrası dünyanın nihai sonu gelmiş olacak.

kaynak: io9.com/5871387/what-will-happen-when-t... .
  • Paylaş
İnsanların elinden. Başka neyden gelecek?
  • Paylaş
3

Fatih Aktaş, o bariz de, nasıl ?

Belgi Saygı, birbirlerini yiyerek, yok ederek. Bana kalırsa bunun için nükleer ya da herhangi bir silaha gerek duymadan yapacaklar..

Fatih Aktaş, "iki kere savaştık üçüncüsü yolda dördüncüyü sopalarla yapcaz bu gidişle" diyordu adamın biri, mantıklı