Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünyayı değiştirmek gibi hayalleriniz var mı?

Hayır, çünkü biliyorum ki, dünyayı değiştirmek istersem, bu amaç uğruna insanlara zulüm ederim, gücümü illa ki kötüye kullanırım. Bu yüzden böyle bir hayalim yok; ama dünyada iz bırakan bir insan olmak isterdim.
  • Paylaş
1

Yunus Aras, İnsanları değiştirmek yeterli olur bence dünya otomatikman değişir.

Dünya kendi ekseni etrafında dönsün ve kendi gelişimine devam etsin yeterli. Tarih ve günümüz, dünyayı değiştirmek isteyip sonradan bunu kendilerine güç olarak kullanıp insanlara zulüm edenlerle dolu. Zalim olma uğruna dünyayı değiştirmeye gerek yok. Ama dünyada iyi işler yapan isimsiz biri olmak ya da insanlık yararına bir şeyler üreten insan olmak isterim.
  • Paylaş
Var. Bir gezegende hayat bulunursa hiç düşünmeden değiştireceğim dünya'mı
  • Paylaş
"Dünyada görmek istediğin değişim olmalısın. "

"Tek kişiden ne olur? İnsanlar duyarsız.. " gibi söylemlere kulak tıkayıp ilerlemek gerekiyor.
Değişim kaçınılmaz, iyi yönde gerçekleşmesini sağlamak tek gayemiz olsun.
  • Paylaş
Bu hayalle önce kendimi değiştirdim. Değişirken öğrendim ki, 13.8 milyar yıllık evrende bir kıvılcım kadar bile yokuz. Açıkçası Samanyolu evrenin umurunda değil, dünya samanyolu'nun umurunda değil, bizlerde dünyanın umurunda değiliz. Bir gün biz kendi ellerimizle kendimizi öldürdüğümüzde dünya yine bir yolunu bulup kendisini toparlayacaktır.Dünya bizi değiştiriyor ve bunun adına da evrim diyoruz.
  • Paylaş
Dünyayı değiştirmek çok basit ye terki insanlar kendi dünyalarını değiştirsin örneğin dünyanın en küçük çekirdek ailesi sizin veya bizim veya dayın olsun eğer ailede sevgi saygı büyük küçük haram helal akrabalarını bilirse o ailede kötülük olmaz herkes böyle aile olursa dünya ne güzel
  • Paylaş
O iş zor hacu, dünyayı değiştirirken değişime uğrayanlarla dolu dünya.
  • Paylaş
Benim işim olmaz, tanrı değiştirsin.
  • Paylaş
Elbette yok. Kendimden firsat bulursam belki ☺
  • Paylaş
Dünyayı değiştirebilmek için önce insan düşüncelerini değiştirmek gerek. İnsan düşüncelerini değiştirmek için ise inanç gerek. Bütün bunlardan önce ise İnsanın daha doğru olanı keşfetmesi gerek. Ayırt edemediğimiz önemli şey hayatta birden fazla doğrunun olduğudur. Mühim olan ise daha doğru olanı bulabilmek, bilebilmektir. Eğer doğruyu bulursan ve üzerine giyersen doğru biri olarak yavaş yavaş kitleleri yönetebilirsin. Bu da Dünyayı değiştirmenin ilk adımıdır. Ama bugün maalesef bende doğruluğunu bildiğim bir şey için çabaladığımda, daha iyi olanın çabasını sürdüğüm kişiler biz böyle iyiyiz deyip, kendileri için bile mücadele etmiyorlarsa daha yolun başında heves kırılıyor. O yüzden Dünyayı değilde kendimi daha iyiye doğru değiştirmeyi daha fazla hayal ederim. . .
  • Paylaş